Taraftar safını seçmeli

Taraftar safını seçmeli

6 Ekim 2018 Cumartesi  |   Mentor

Fenerbahçe yavaş yavaş geçmişin karanlığından sıyrılıp aydınlığa doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Geçmişin iki belirgin felsefesi vardı: Birincisi  biat, ikincisi diktatörlük. 20 yıl süren bu dönem Fenerbahçe'de ve futbol takımı felsefesinde büyük tahribatlar yarattı. Performans yerine kulluk, liyakat yerine ayakçılık geldi.

Biat ve tek adam düzeni taraftar kültürü üzerinde de büyük tahribat yaptı, 20 yıl boyunca Fenerbahçe'deki iktidar ve yandaşları tarafından pompalanan ve kulübün çiftliğe çevirilmesine neden olan, çok sesliliğe ve çoğulculuğa düşman "bir başka büyüklük " yalanı taraftarı sorgulayan, eleştiren olmaktan maaşlı profesyonellere tapan tarikat mensuplarına çevirdi.

Bu ortam da doğal olarak kendi ürünlerini verdi, kulübün ve taraftarın içinde bulunduğu durumdan faydalanıp çeşitli şekillerde taraftarı kandıran ve yönetime yancılıkla Fenerbahçe parası cukkalayan performans ve liyakatten uzak profesyoneller...

Dünkü kadro dışı bu döneme vurulan ilk neşter ama yetmez bu adamların geçmiş haftalardaki sistematik kötü performansı ve kulüp içindeki sabotajları delillendirilip önce TFF, sonra gerekirse UEFA gerekirse mahmeye götürülmeli ve çaldıkları paraların Fenerbahçe'ye iadesi sağlanmalıdır.

Kulübün disiplin kararlarına karşı sosyal medyada yapılan ve kulübün sabote edildiğini gösteren futbolcu paylaşımları dosyaya eklenmelidir, gerekirse futbol yaşamları bitirilmelidir, ekmek yediği kaba ihanet affedilemez.

Ama Fenerbahçe'nin derdi bir değil, Aykut Kocaman medyası da var ve ilk günden beri özellikle hükümete yakın arkadaşları aracılığı ile "İktidar Ali Koç ve yönetimini istemiyor, Aykut Kocaman'ı istiyor" görüntüsü verildi. Bunu hisseden medya belki iktidarın gözüne gireriz diye ( ki iktidarın haberi bile olduğunu sanmam bu iktidara da zarar veren Aykut Kocaman lobisinin işi) dört koldan Ali Koç'a saldırıyor.

İyi dinle Fenerbahçeli: 3 Temmuz Sivas Kongresi ise, Ali Koç "Büyük Taarruz"dur. Safını seç, Fenerbahçe'nin yanında mı olacaksın yoksa onu sömüren eski düzenin mi?