Takır takır top oynamak

Takır takır top oynamak

11 Şubat 2018 Pazar  |   Mentor

Bir Fenerbahçeli olarak gurur duyuyorum, Fenerbahçe Başakşehir'i sahadan sildi.

Bakmayın siz Abdullah Avcı'nın ve bir kaç spor yazarı görünümlü fanatiğin Aykut Kocaman'ın hakkını yediğine, Fenerbahçe takır takır top oynadı.

Bir spor adamının nezaketi Fenerbahçe ile oynayana kadardır, Fenerbahçe söz konusu olunca en zarif spor adamı bile ilkesiz bir canavara dönüşüyor!

Bugün keyifli bir pazartesi, o yüzden Fenerbahçe nefretinde boğulması gereken insanlar umurumda değil.

Fenerbahçe'nin Trabzon ve Gençlerbirliği maçlarından bu yana yükselen bir oyun kalitesi var ancak sonuç alamıyordu bu defa sonucu da aldı.

Şu anda Türkiye'de savunmayı hücum amaçlı yapabilen tek takım Fenerbahçe (daha önceki maçlarda sadece savunma vardı) diğer takımlar ya savunmayı ya da hücumu tercih ederek oynuyorlar her ikisinin sentezleyerek oynayan tek takım var o da Fenerbahçe.

Kalesini korumak için rakip kalede başlatığı pres çok kısa sürede gol pozisyonuna dönüşüyor.

Bütün takım mükemmeldi ancak Dirar ve Atıf için ayrı bir parantez açmak gerekiyor, bu iki insan üstü varlık maç boyu ileri geri koştular, her aksiyonun içindelerdi, defalarca atak kesip top çaldılar, sorumluluk aldılar sorumluluk alan, iş yapan her insan gibi hata da yaptılar, her ne para alıyorlarsa sonuna kadar hak ettiler.

Fenerbahçe başarılı olduğunda yalnızlaşır, şimdi herkes topuyla tüfeği ile Fenerbahçe'ye çullanacaktır dün akşamki hazımsız açıklama ve yorumlardan bu çok net anlaşılıyor o yüzden bu takım böyle oynayıp mücadele ettiği sürece ben de bir Fenerbahçeli olarak onları savunacağım.

Takır takır top oynayan bir takımın taraftarı olarak benim ve onun hocası Aykut Kocaman'ın hakem eleştirisi yapmak en doğal hakkı. Sahada çirkin bir hakem vardı fırsat bulduğunda Fenerbahçe'ye operasyon yapmak için fırsat kolladı. Alper'e yapılan penaltıyı söylemiyorum o çok açıktı ve Fenerbahçe'ye karşı sıkça yapıldığı için herkes görmüştür asıl sinsilik ve artniyet gözünün önünde -sanırım Gökhan İnler'di-  topla eliyle oynayan futbolcuyu görmezden gelmesi idi, bu pozisyonda Fenerbahçe belki de maçtaki tek  baskın tek pozisyonu gördü, bu da hakemin art niyetini ele veriyor bence.

Aykut Kocaman ve oyuncuları biz buradayız dedi, şimdi çirkin adamlar çirkinliklerine başlayacaktır ama biz de burada onların yanındayız.