Şüpheli ölüme tepki

Şüpheli ölüme tepki

1 Ekim 2019 Salı  |   Günlük

AKP'li milletvekilinin evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova "#NadirayaNeOldu" etiketiyle sosyal medyanın gündeminde.

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde silahla intihar ettiği iddia edilen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Kadirova'nın ölümüne ilişkin soruşturmada onunla son konuşan arkadaşı tanık olarak dinlenmişti. Savcılığın tanık Leyla Niyazova'ya "Siz Nadira Kadirova'yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz?" diye soru sorduğu belirtildi. Bu haberin yayınlanmasından sonra Twitter'da çok sayıda kullanıcı "#NadirayaNeOldu" başlığıyla ilgili tweet atarak olayın aydınlatılmasını istedi. 

Ünal'ın evinde çalışan Kadirova'nın, bir kaç gün önce çalıştığı evde, patronunun silahını kullanarak yaşamına son verdiği kamuoyuna yansıdı. 23 yaşındaki kadının olaydan bir gün önce bir arkadaşına, "Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum" dediği öğrenildi. 

Kadirova'nın ölümüyle ilgili ağabeyi Muhammet Ali Kadirova, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı. Bildiğimiz kadarıyla Nadira saat 08.48'de milletvekili Ünal'a ait tabancayla kalbine ateş etmiş. Bilkent Hastanesi'ne kaldırılan Nadira kurtarılamadı. Rapora göre 09.50'de ölüm gerçekleşmiş. Kardeşim 4 yıldır Türkiye'de yaşıyordu. Herhangi bir sorunu da yoktu. Bu intihar olayı bizi şaşırttı. Ayrıca Adli Tıp'taki işlemleri milletvekilinin devreye girmesiyle jet hızıyla tamamlandı. Bugün saat 22.00'da cenazesini uçakla ülkemize götüreceğiz." 

Kadirova'nın ölümüyle ilgili son olarak savcılık tanık Niyazova'ya "Siz Nadira Kadirova'yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz?" diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçladığı ifade edildi.. Soruya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını söyledi. 

Niyazova, "Benim Nadira'yı fuhuşa teşvik ettiğim ya da fuhuş yapmasını kolaylaştırdığım iddiaları doğru değildir. Geçimimi Laleli'den aldığım tekstil ürünlerini Özbekistan'a göndererek sağlarım. Buna ilişkin kargo gönderim fişlerimi de gerekirse dosyaya sunabilirim. Nadira benim evimde hiç kalmadı" diye konuştu. 

Fuhuş sorusunun ortaya çıkmasının ardından Twitter'da "#NadirayaNeOldu" başlığı en çok konuşulan konular arasına girdi. Çok sayıda Twitter kullanıcısı Nadira Kadirova'nın ölümünün aydınlatılması için yetkililere çağrı yaptı.

(Medyaradar)