Şule için adalet

Şule için adalet

9 Kasım 2018 Cuma  |   Köşe Yazıları

Halen görülmekte olan Şule Çet davasıyla ilgili olarak avukatı Umur Yıldırım ve Kadın Meclisleri üyesi bir grup Ankara Adliyesi önünde basın toplantısı yaptı. 

Yıldırım açıklamasında, Çet'in pencereden atılmadan bir saat önce öldürülmüş olduğuna dair kanıtlara ulaşıldığını iddia etti. Çet, Ankara'da 29 Mayıs 2018'de bir plazanın 20'nci katından düşerek hayatı kaybetmişti. Yıldırım, "Olay yeri raporu Şule'nin öldürülüp çuval gibi atıldığını gösteriyor"dedi.

Benim kişisel gözlemim şu: Bu dava kamuoyuna ilk yansıdığında bir şekilde üstü kapatılarak geçiştirilmek istenmiş olsa da bugün kadın örgütlerinin ve kamuoyunun baskısıyla davanın geldiği nokta, geldiği süreç artık üstünün kapatılmayacak olmasına ve adaletin doğru bir karar vereceğine yönelik zeminin hazırlandığına işaret ediyor. Bu açıdan müsterihim. 

Ayrıca sosyal medyada yer alan ve Şule Çet'in ağabeyine veya babasına ait olduğu belirtilen hesapların aslında onlar tarafından kullanılmadığını öğrendim. Konuyu sorduğum Şule'nin avukatı Yıldırım, kendisinin de bu hesaplara ulaşmaya çalıştığını, bu hesapların sahiplerinin kimliğini ve amaçlarının ne olduğunu bilmediğini söyledi.