Suçlu ayağa kalk

Suçlu ayağa kalk

25 Ocak 2019 Cuma  |   Mentor

Hiç lafı dolaştırmaya gerek yok, yaşanan tablonun sorumlusu Ali Koç'tur ve en büyük sorun hala kendinin doğru kalan herkesin yanlış olduğu sanmasıdır.

Bir tanesini yazayım; dün dakika 51, Volkan Demirel arkadaşlarına ağız dolusu küfür ediyor, dakika 51 daha oynanacak 39 dakika var. Sahada, televizyon maçı canlı yayınlarken adam arkadaşlarına ağız dolusu küfrediyor.

Skertel sinirlenmiş olabilir mi? bilmem ama bildiğim canlı yayında takım arkadaşlarına küfür eden adam Samandıra'yı haraca kesiyordur.

Suçlu; sensin Ali Koç, sezon başında bu adama sözleşme uzattın sonra da affettin.

Evet, Ali Koç başarısız ama biz aptal değiliz. Cüneyt Çakır'ın kariyerinin en önemli odak noktası haline getirdiği Fenerbahçe düşmanlığını da görüyoruz; penaltı vermemek için korner atışı tekrar ettiren VAR'a bakmasına rağmen hem faulü hem ofsaytı görmeyen, Fenerbahçe kinini de görüyoruz.

Fenerbahçe'nin paraları ile Uilenberglere ve Rosettilere danışmanlık ücreti ödenip yaratılan kariyerler var.

Uilenberg ve Rosetti'ye TFF'nin danışmanlık adı altında para ödemesi gayri ahlakidir, eğer bunu yapmasalar bir tek TFF hakemi yurt dışında düdük çalabilir miydi merak ediyorum.

Serkan Tokat'ı unuttuk sanmayın, Skertel'in arkası dönük koşarken yaptığı harekete kasıtlı dirsek atma kararı veren hakem, onu VAR'a davet eden eden VAR hakemi Şener'in yüzünde patlayan tekmeyi izlemeye bile gerek görmedi. Skertel'in kastını gördünüz de Şener'in yüzünde patlayan tekmenin iyiniyetini hemen nasıl anladınız be, valla bravo siz aşmışsınız hakemliği medyum olmuşsunuz.

Aslında hikaye kısa; Serkan Tokat'ın bir Fenerbahçe katline ihtiyacı vardı onu da yaptı Namoğlu büyük olasılık maçtan sonra Fenerbahçe cinayeti için onu kutlamıştır.

Talat Tokat, Metin Tokat, Serkan Tokat. Onun torunu da hakem olur kesinlikle. Böyle bir camiaya asla güvenmem liyakat babadan oğula, amcadan yeğene geçmez.

İnternete girin akrabalık ilişkisi yaşayan bir çok hakem görürsünüz ve siz böyle bir kurumun güvenilir olduğunu söylüyorsanız, tekrar düşünmelisiniz.

Gelelim çuvaldıza; Fenerbahçe camiasının kombine alıp Fenerium'a gitmek dışında aksiyonu yok, hiçbir kollektif sonuç yaratamıyor, sürekli ağlaşıp başarısızlıktan dolayı başkalarını suçluyor.

Elbette Ali Koç mevcut durumdan sorumlu ancak asıl sorumlu 20 yıl boyunca yarattığı sahte düşmanlarla başarsızlıklarını örtmeyi alışkanlık haline getiren Aziz Yıldırım'dır. Kendinden başka herkesi suçlamak Fenerbahçe camiası için artık keyif veren bir madde olmuş, vazgeçemiyor.

Ali Koç bir kere suçluysa Aziz Yıldırım 50 kere suçludur ve belki de bu kara propaganda ile 20 yıl uyutulacak kadar bilinçsiz olduğumuz için biz bugün yaşadıklarımızı defalarca hak etmişizdir.