Sözcü ve Habertürk'te 'kıyım'

Sözcü ve Habertürk'te 'kıyım'

30 Ağustos 2018 Perşembe  |   Günlük

Sözcü yedi çalışanı ile yolları ayırdı, Habertürk'te ise yeni işten çıkarmalar gündeme geldi.

Sözcü'de görevine son verilen isimler arasında sozcu.com.tr yöneticilerinden Mustafa Büyüksipahi'nin de olduğu öğrenildi.

Sozcu.com.tr'ye veda eden diğer 5 personelin ise internet magazin servisi, CEO ekibi ile video ve sosyal medya ekiplerinden olduğu belirtildi.

Ekonomik olarak zor durumda bulunan Ciner Grubu'ndan da yeni bir küçülme haberi daha geldi ve Show TV, Bloomberg TV ve Habertürk TV'de de ciddi bir tenkisat olacağı ortaya çıktı. Görevine ilk son verilen isim ise, haberturk.com.tr'nin genel yönetmen yardımcısı Ayşe Özek Karasu oldu.

Yeni tenkisatta küçülme oranının yüzde 50'yi bulacağı ve kurumdaki her iki kişiden birinin işine son verileceği söyleniyor.

Ciner Medya Grubu'na yakın kaynaklardan ulaşılan bilgilere göre; kurumun ünlü köşe yazarlarının iş akitlerinin fesih edilmesi gündemde. Buna göre bazı köşe yazarlarının iş akitleri feshedilecek ve maliyetleri nedeniyle bazılarıyla yollar ayrılacak. Geri kalan isimlerden ise kurum bünyesinde telif karşılığı yazılar yazmaları istenecek.

Aralarında ünlü kalemlerin bulunduğu bu isimlerin yönetimin teklifine nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor.

(Medyaradar)