Sebilürreşad'a transfer

Sebilürreşad'a transfer

10 Mayıs 2019 Cuma  |   Günlük

Son yazısı Yeni Şafak’ta basılmayan, bunun üzerine yazılarına ara verdiğini duyuran Kemal Öztürk  Sebilürreşad dergisi için de yazmaya başlayacak. 

Dergi, Öztürk’ün yazar ailesine katıldığını Twitter hesabından şöyle duyurdu: 

“Yazılarıyla hakikat ve irfan yolculuğunu sürdüren değerli Kemal Öztürk beyefendi yazılarıyla bu aydan itibaren Sebilürreşad ailesinde. Kendisine yazı ailemize hoş geldiniz diyoruz.” 

Öztürk, bunun üzerine, “Hakikatın yalnız ve yılmaz savunucusu Mehmet Akif’in dergisine beni davet ettiğiniz için müteşekkirim. Hoşbulduk” mesajını paylaştı, ardından da, “@sebilurresad_d dergisini Mehmet Akif 111 yıl önce çıkardı. Aylık yeniden yayınlanıyor. Yöneticileri aradı beni: “Bu güzide dergi tarih boyunca  baskılara boyun eğmemiştir. Sesi kısılanların dergisi olmuştur. Yazılarınıza açığız” dedi. Çok onur verici. Her ay yazacağım” diye ekledi. 

Bir dönem Anadolu Ajansı genel müdürlüğü de yapan Öztürk daha sonra Twitter hesabından şu mesajı paylaşarak Yeni Şafak’ta yazmaya devam edebileceği mesajını verdi: 

“Bir konuyu açıklığa kavuşturmak gerekti. Sebilürreşat dergisi gazeteci ve köşe yazarı olarak bulunacağım yer değildir. Burada aylık fikir ve kültür yazıları yazacağım sadece. Köşe yazarlığım konusunda henüz yeni bir durum söz konusu değildir. "