Savunmacı Giuliano!

Savunmacı Giuliano!

9 Ekim 2017 Pazartesi  |   Mentor

Şimdi de aptalca bir Giuliano kampanyası başlatıldı.

Yok efendim şöyle, yok efendim böyle...Adamlar futbol bilmiyor ama yazıyor!

Bildikleri tek şey kötü Fenerbahçe üzerinden reyting üretmek.

Fenerbahçeli de teşne bu çirkinliğe, zaten başarısızlığın hırsını çıkaracak adam arıyorlar, önümüzdeki hafta Giuliano'yu ıslıklayıp Fenerbahçe'nin 7 milyon avroluk değerini tüketirler.

Akhisar maçının ilk yarısı bittiğinde Giuliano toplam 6 km. koşmuştu ve takımın en çok koşan adamıydı, düşünebiliyor musunuz , asist yapıp gol atsın diye aldığınız adam takımın en çok koşanı.

Şimdi futbol cahili medya bunu Guiliano'nun kendi arzusu ile yaptığını düşünüyor  zaten dünyada da böyledir kale önü aksiyonları ile bilinen futbolcular takımın en çok koşanıdır!!

Elbette böyle bir saçmalığı kötü Fenerbahçe satmaktan başka becerisi olmayan QTM üretebilir.

Giuliano çok koşuyor -ki beklenti o değil- kötü oynuyor olmasına rağmen Aykut Kocaman onu çıkarmıyor ilkokul çocuğu bu denklemi çözebilir ama QTM çözemiyor...

Belli ki Aykut Kocaman Guiliano'ya savunma görevleri vermiş, ki o da iyi yapıyor ve onu oyundan almıyor. Zaten her ikili mücadele de her preste var, sonra ne gol atacak ne de asist yapacak enerjisi kalmıyor.

Geçen yıl 17 gol 13 asistle oynayan adamın henüz kaleyi tutan şut atmamış olmasını bir form veya oyuncu kalitesi istatistiği olarak değerlendirmek ancak değerlendirenin yetersizliği ile açıklanabilir.

Sorun Aykut Kocaman'ın yaratıcılıktan uzak savunma ağırlıklı futbol anlayışıdır, ön liberonun 90 dakika boyunca iki stoperin arasında çakılı kalmasından rahatsız olmayan, Alex'i yok eden bu anlayış yaratıcılığa izin vermez, düşünün 45 dakika boyunca tek çalım, ver kaç, adam eksiltme, ara pası denemesi,  isabetli şutun olmadığı bir maçta ilk 35 dakika iyi oynadık diyen bir futbol anlayışı bu.

Bu adamların hepsi mi kazma yahu, elbette değil söylenecek tek şey var futbolcular ne talimat aldıysa onu uyguluyor.

Guiliano da öyle koş diyorlar koşuyor asist yap, gol at diyen yok zaten Fenerbahçe'nin öyle bir amacı yok. Gol atmak konusunda Akhisar maçında herhangi bir çaba yoktu.

Yani işin özü Guiliano'nun suçu yok, suçlu onu öyle oynatan kimse o.

Son bir söz de Fenerbahçeli'ye; aman QTM'nin sattığı kötü Fenerbahçe'yi siz rakiplerinizden önce alın Fenerbahçe'nin gerçek sorunları yerine Guiliano'ya odaklanıp ona küfredin ki Fenerbahçe'nin gerçek sorunları çığı gibi büyüsün.

Ama unutmayın siz sosyal medyada öfke mastürbasyonu yaparken Fenerbahçe'nin asıl sorunları dağ gibi büyüyüp çözülemez oluyor. Eğer böyle giderse gelecek kuşak için küfredecek bir Fenerbahçeli futbolcu olmayacak, artık aynada kendinize küfrederseniz onu bilmem.