Sarı-Lacivert sorular

Sarı-Lacivert sorular

15 Ocak 2018 Pazartesi  |   Mentor

Lafı uzatmaya gerek yok Fenerbahçe aciz durumda, Başakşehir bile sansasyonel transferler yaparken Fenerbahçe ihtiyacı olan transferleri yapamıyor.

Bazı Goebbels'ler var sosyal medyada ve medyada, sorumluluğu Fenerbahçe'yi yöneten insanlardan alıp dış güçlere bağlamaya çalışan, daha da kötüsü hala bu insanlara inananlar var..

Hep yazıyorum Fenerbahçe duygusal bir camia ve bu çoktan kontrol edilebilir olamaktan çıkmış, bir tür isteri, bir kitlesel hastalık haline almış.

Ortaya bir "3 Temmuz bir devlet bize düşman", bir "Fetö" narası attın mı uyurgezer hale geliyor, cebindeki parayı alsan duymuyor. Yoksa koskoca camia RVP'ye verilen 150 milyon TL.'nin hesabını sormaz mıydı?

Efendim şu kulübe şunlar yapılıyormuş da Fenerbahçe engelleniyormuş Evet 3 Temmuz'da öyleydi, hepimiz söyledik ama artık bu propaganda ve Fenerbahçe yönetiminin hatalarını örtmeye yönelik bir çabadan öteye gitmiyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Sermaye Piyasası Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu'na aykırı bir şekilde Fenerbahçe Futbol A.Ş.'ye 441.725.770.-TL. borcu var, 3 yıl oldu daha Fenerium değerleme raporlarını yapıp işlemi sonladıramadı, hiçbir kamu kurumu sesini çıkarmıyor, hani düşmanlık??

Topuk'da 82 dönüm araziyi devletten aldı Fenerbahçe nerede Fenerbahçe'yi engelleyen güçler??

Belki de tarihi boyunca gördüğü en iyi orta vadeli krediyi bir devlet bankasından aldı Fenerbahçe, kim kime düşman??

Devletin diplomatik heyetlerinde en ön sırada yer alıyor Fenerbahçe yönetimi ve sponsoru yok. Siyaset yol vermese, Erkek Basketbol Avrupa şampiyonluğuna rağmen sponsorsuz kalmıştı çünkü o yenilmez armadayı yaratan Ülker'i zorlayıp sponsor bulma becerisinden yoksun olduğu için parayı futbola aktardı yönetim, onu da RVP'ye ve menajerlere yedirdiler.

Sponsor bulamazsın çünkü kimse şu an Fenerbahçe'nin içinde olduğu yetersizlik, nefret, kalitesizlik, sevgisizlik ve ilkellikle adını yan yana koymak istemez. Vardar'a elenen, hazırlık maçlarında adını söyleyemediğimiz takımlara üstünlük kuramayan bir markaya kim niye sponsor olsun kardeşim?

Bu nefret ve çirkinlik öyle boyutlara taşınmış ve Fenerbahçe markasını öylesine sarmış ki;  Avrupa'nın en büyük kupasını alan ve ligini domine eden erkek basketbola bile kimse sponsor olmak istemedi, sonrasında düşman dediğiniz siyaset araya girdi de Katarlılar, Doğuş bu markanın yok olmasına engel oldular.

Diyelim devlet sana düşman; FIFA kurallarına aykırı bir şekilde yarışan kulüplerden alacaklı olan bir TFF Başkanı varken senin Fenerbahçe haklarını savunmaktan sorumlu yönetimin ne yapmış?

TFF'ye dava açmış bir antrenör, FIFA etik koduna göre Türkiye'de bir takım çalıştırmaması gerekirken bir takımın başına geçmiş senin yönetimin ne yapmış?

Rakiplerine statlar yapılırken senin yönetimin ne yapmış?

Söylüyorum susmuş, susmuş, susmuş... Bir çok konuda Fenerbahçe'nin hakları çiğnenirken gelmiş hatta bunların mimarı olan derin şahsiyetlerle hala açıklanmamış ilişkiler içinde olmuş.

Kulübü militarist bir propaganda makinası yapmış o yüzden de politik bir hedef haline getirmiş, spordan alıp siyasetin tam içine sokmuş, bu yüzden de 3 Temmuz'da Fenerbahçe hedef haline gelmiş. Bana Atatürk demeyin yapmayın çünkü olanların Atatürk'le ilgisi yok, Fenerbahçe 3 Temmuz'dan önce ülkeye hakim olan militarist-Kemalist  seçkinlerin yuvası olmuş ve bu nedenle politik hedef haline gelmiştir. Asıl sorulması gereken soru böyle bir güç ile yan yana iken masa başında 9 şampiyonluğumuzun ve Denizli'de şampiyonluğumuzun nasıl çalındığıdır. 

Daha da yazarım ama benim amacım fenomen olup Fenerbahçe üzerinden marka devşirmek falan değil sadece Fenerbahçe'nin iyi olmasını ve bu lanet olası nefret ve sevgisizlikten kurtulmayı istiyorum o yüzden yazmayacağım. 

Sürekli yel değirmenleri yaratıp yönetsel yetersizlikler üretmeyi bırakın, Fenerbahçe her açıdan çamura batmış durumda, rakiplerinin gerisinde kalmış, borç ödenmez durumda, kamuoyu etkinliği sıfırlanmış, adını söylerken korkan insanlar şimdi Fenerbahçe ile dalga geçiyor  ve bunların sorumlusu 20 yıldır Fenerbahçe'yi kim yönetiyorsa o.  

Gerisi çirkin bir yandaş propagandası o kadar.

Şu aşağıdaki sorular için bile Fenerbahçe yönetimi benim kadar çaba gösterse belki de Fenerbahçe adına bir çok şey çözülmüş olurdu. Evet, ülkenin ortasında Fenerbahçe aleyhine kanunsuz, hukuksuz, geçersiz bir lig oynanıyor ve Fenerbahçe yönetimi görmezden geliyor.  

Sorular

Sorular...Sorular... Kimsenin soramadığı cevapsız sorular... Bu sorular cevabını bulmadıkça futbol karanlık ve çirkin olacaktır. O yüzden sormaya devam edeceğim...

1- TFF'ye "sahtekar" diyen Rıdvan Dilmen neden susuyor?

2- Spor medyasının Rıdvan Dilmen TFF'ye sahtekar dememiş gibi davranmasında bir TFF üyesinin şirketinden aldıkları dolgun maaşlar etkili oluyor mu? Bir TFF üyesinin şirketinden dolgun maaşlar alan medya mensubu olmak ne kadar etik?  

3- Fatih Terim TFF'ye açtığı davadan vazgeçti mi? Vazgeçti ise ne karşılığında? Vazgeçmedi ise FIFA etik kodunun açık hükümlerine rağmen Süper Lig'de nasıl takım çalıştırıyor?

4- Beşiktaş TFF Başkanı'na borcunu ne zaman ödeyecek? TFF başkanı neredeyse 100 milyon avroya ulaşmış bir alacağı varken bu parayı hiç önemsemeden objektif yönetim gösterebiliyor mu? Burası muz cumhuriyeti mi? FIFA etik kodunun açık hükümlerine rağmen TFF Başkanı niye istifa etmiyor?

5- Fenerbahçe yönetimi neden konuyu FIFA'ya taşımıyor?

6- Biri borcunu, diğeri tazminatını silah gibi kullanıp tabancayı TFF'ye çevirmişken Fenerbahçe'nin başı kel mi?