Şampiyonluk yarışı geride kaldı

Şampiyonluk yarışı geride kaldı

22 Aralık 2019 Pazar  |   Günlük

İlhan Palut’un takıma gelmesiyle birlikte iyi bir çıkış yakalayan İzmir ekibi, geçen hafta ki mağlubiyeti taraftarına unutturdu.

Korkmadan Galatasaray’ın üstüne giden Palut ‘un öğrencileri seyircisini de arkasına alarak sayısız gol fırsatından yararlanamadığı bu maçı 2-1 galip tamamladı. İlhan Palut büyük hoca olacak. Geçen sene Hatayspor’u getirdiği noktadan sonra emeklerinin karışlığını Süper Lig’e dönerek aldı.

Maçın geneline bakacak olursak başından sonuna kadar üstün olan taraf Göztepe’ydi. İlk yarı daha kompakt bir oyun sistemi içerisinde olan İzmir ekibi Galatasaray’ı epey yordu. Devre arasında Göztepeli futbolcular ‘’ Biz bu Galatasaray’ı yeneriz’’ demiş olacak ki 2. yarının başlama düdüğü ile beraber sadece gol isteyen bir takım görüntüsündeydi. Özellikle Mariano’nun kanadını çok iyi analiz eden Palut, golü de o bölgeden bulmasına rağmen sayısız gol fırsatından da yararlanamadı. 

Galatasaray için şampiyonluk yarışı geride kaldı diyebiliriz. 2010-2011 sezonundan sonra en kötü 16. hafta performansını sergileyen Galatasaray için artık radikal kararlar alma vakti geldi de geçiyor. Bu kötü gidişatı durdurmak ocak ayı operasyonu ile olacak bir şey değil. Eğer başarı isteniyorsa alışılagelmiş Galatasaray vizyonuna acilen dönüş yapılmalı.

Kaan Köse