Samassa can derdinde medya ‘tık’ peşinde

Samassa can derdinde medya ‘tık’ peşinde

18 Ağustos 2019 Pazar  |   Kötü

Bir fazla “tık” için her şeyi mübah sayan internet medyasının son yıllardaki en büyük keşiflerinden biri “galeri haber.” 

Ekonomi, teknoloji, spor farketmiyor, okurun ilgisini çekebilecek konularda hemen 20-30 sayfalık galeri haberler hazırlanıyor. Amaç basit: Okuru o sitede tutmak ve mümkün olduğu kadar çok tıklamasını sağlamak. Çoğunda aslında gerçek anlamda bir haber yok ya da sadece bilgi kırıntısı var. Okur, başlıkta gördüğü bilgiye ulaşmak için sürekli bir sonraki sayfayı tıklamak zorunda bırakılıyor. 

Cumartesi gecesi spor gündemindeki en önemli haber Sıvasspor-Beşiktaş karşılaşmasında kaleci Mamadou Samassa’nın sakatlanması ve sonrasında yaşanan olaylardı. Beşiktaşlı Tyler Boyd’la çarpışmasından sonra uzun süre sahada tedavi gören Malili futbolcu saha kenarına gelince bir anda yığıldı. Ardından hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Hiçbir ahlak ya da etik kuralı bulunmayan internet siteleri için bu trajik olay bir anda “tık fırsatı”na dönüştü. 

Okurun ilgisi garanti olduğu için hemen heyecanla bol fotoğraflı galeri haberler hazırlandı. 

Hürriyet.com.tr’deki galeri haber tam 68 parçadan oluşuyor. Milliyet insaflı davranmış 21 sayfayla yetinmiş! Diğer internet sitelerinin çoğu da farklı değil. 

Samassa can derdinde, medya ise tık peşinde!

Yazık...