Sahte aydınlar

Sahte aydınlar

17 Haziran 2019 Pazartesi  |   Mentor

Bu ülke aydını lümpen ve faşisttir, aydın demem de lafın gelişi hepsi teneke. Aydın protest olur, aydın başkaldırır, farklı olur ama ikiyüzlü olmaz aynı olaylarda farklı tavırlar göstermez. 

Bizde aydın kontenjanını dolduranlar rakı bardağının dibinde kurtuluş arayan, boynuna doladığı fuları çağdaşlık sanan, kapitalizmin tüketmek için ikonlaştırdığı Che'nin tek yıldızını sosyalizm kabul eden, kulağına küpe takınca protest, sakal bırakınca dindar, şovenizm çığlıkları atınca milliyetçi olduğunu sanan insanlar. 

Ama hepsinin ortak bir noktası var: Hepsi Fenerbahçe düşmanı ve onların yüzüne "Hepiniz aynısınız biz farklıyız" diyen tek kurum var ülkede; Fenerbahçe. 

Sağcısı solcusu, muhafazakarı milliyetçisi, komünisti sosyalisti, yazarı çizeri, filozofu ADD Başkanı Fenerbahçe'ye sallar çünkü bu ülkede halkın içinde olup bu pabucumun aydınlarına "Siz aydın falan değil, dogmalara boğulmuş, halkı unutmuş aptallarsınız" diye haykıran, çöp toplayan çocuğun formasında, ayakları olmayan gencin antrenman izlemesinde, inşaat işçisinin baretinde, dindarın başörtüsünde, meyhanenin duvarında, pazarda, dükkanda Anadolu’da, her yerde olan tek marka var, Fenerbahçe. 

İnşaat işçisine faşist, namaz kılana yobaz diyen, statükocu ve halktan uzak tavrı ile Hitler'e taş çıkaran bir sol, üzüm ekmek sofrasına misafir olan Fenerbahçe'yi elbette sevmez. Fetö'ye bayrak açan Fenerbahçe kötüdür de onlar için monşer, misyoner, global kültürü tercih edilir. Siz hangi solsunuz bilader, sağın solu mu? 

Ülke sağı mı? Konu Fenerbahçe olunca onların durumu içler acısı Türk kimliği üzerine bir ülke kuran, Türklerin Orta Asya’dan getirdiği başbuğ kültürünü ve Türk olma gururunu Türklere iade eden Atatürk'ün belki de kurumsal olarak savunucusu olan tek kuruma  saldırmakta sakınca görmezler.  Fetö’nün can düşmanı, Türk kültürü yerine ümmet kültürünü inşa etmek isteyen katil örgüte ilk başkaldıranı, yerel olanı değil de global, misyoner, monşer kültürüne meylederler. Hay ben sizin milliyetçiliğinizi seveyim, siz nasıl milliyetçisiniz bilader Türk kültürünün yok etmek isteyen global kültürün milliyetçisi misiniz? 

Muhafazakarlar mı? Onların durumu daha da kötü, bu ülkenin Avrupalı, Batı’ya açılan pencere olmakla övünmeyen camiasına onlardan çok eziyet eden olmadı. Ülkenin en muhafazakar ili Rize'de Fenerbahçe'nin neden tulum çıkardığını, insanları namaz kılan kılmayan, başörtüsü takan takmayan diye ayırmayan ilk kurumun Fenerbahçe olduğunu ilk onlar unuttular. Herkesi taklitçi Batıcılar diye eleştirirken, misyoner, monşer kültürünün yanında saf tuttular. Siz hangi muhafazakarsınız bilader Müslümanlığı yok etmek isteyen misyoner kültürünün mü? 

Neden hepsi Fenerbahçe'ye düşman biliyor musunuz çünkü Fenerbahçe bu ülkenin aydınlık yüzü, AKP'li, CHP'li, İYİP'li, MHP'li onlara siz yanlış yapıyorsunuz deme cesaretini gösterecek, bağımsız, aydın, yerel, milli, eşitlikçi ve paylaşımcı olan tek kurum halkın takımı Fenerbahçe. 

Bir gün yanlış yaptıklarında Fetö’nün karşısına çıktığı gibi bizim de karşımıza çıkar diye korkuyorlar Fenerbahçe'den, bir gecede 950 bin SMS atan halktan ve onun takımından çekiniyorlar. 

650 bin imza toplayan, 500 bin kişiyi yürüten bu ülkenin solcu, sağcı, milliyetçi, muhafazakar her kesiminde temsil eden tek kurumu olan Fenerbahçe'yi sevmiyorlar çünkü o halkın gücünü temsil ediyor.

Bu ülkede aydınlığa, ışığa, iyiye, güzele, Türkiye'ye, adalete, barışa, doğruya, dostluğa, kardeşliğe sarılan nefrete ve düşmanlığa savaş açtığı için eleştirilen tek markaya, Fenerbahçe'ye, yani ülkenin iyi ve doğru yanına senden başka kimse sahip çıkmaz Fenerbahçeli. 

Sadece Fenerbahçe santrafor alsın diye değil memleket iyi olsun, güzel olsun diye “Fener Ol”malısın, olmak zorundasın.