'Rekor' tazminata 'rekor' ret

'Rekor' tazminata 'rekor' ret

6 Aralık 2018 Perşembe  |   Köşe Yazıları

Gazeteci Çiğdem Toker'in astronomik tazminat talebi ile yargılandığı meşhur domates davasını hakim reddetti.

Perşembe sabahı Ankara Dışkapı'daki 1. Asliye Hukuk mahkemesinde görülen davada, hakim önce her iki tarafın avukatına söz verdi. 

Daha sonra söz alan Toker, Bayburt Grubu bünyesindeki Agrobay Seracılık A.Ş. tarafından açılan davanın asıl amacının gazetecilerin gözünü korkutmak olduğunu vurgulayarak, bu gibi davaların kendisini yıldıramayacağını ve yazmaya devam edeceğini ifade etti. 

Bilindiği üzere Hakimin red ettiği dava, Toker'in daha önçe çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi'nde yazmış olduğu, Türkiye'den Rusya'ya domates ihraç edecek firmaların seçimi konusunda izlenen yönteme ilişkin olarak sektör temsilcilerinin eleştirilerine de yer verilmesi nedeniyle "rekor tazminat" talebi ile açılmıştı. Böylece, davayı izlemek üzere daha ben yerime doğru dürüst oturma fırsatı bulamadan hakim "rekor" sürede davayı reddetmiş oldu.

Unutmadan ekleyeyim, bu arada, dün Rusya medyasında yer alan haberlere göre, Rusya'ya domates ihracatı için seçilen "şanslı" firmalarımız ihracat kotasını dolduramışlar. Türk domatesine yeterli talep yokmuş!..

İlgili haberin linki 

Fotoğraf: odatv