Recep İvedik 5

Recep İvedik 5

19 Ekim 2017 Perşembe  |   Köşe Yazıları

Gün dünden sorulur

Ve yarın, bugün kurulur.

Düne soralım günü. 

Niye kapatmıştınız Köy Enstitülerini, Halk Evlerini niye, Türkçe ibadetten vazgeçerken neydi düşlediğiniz yarın, ordu içindeki normal silsileyi önemsemeyip de Kenan Evren'i Genelkurmay Başkanı yaparken ne olacağını sanıyordunuz?

Eğitimde, bilimde, sanatta  öne çıkan her bir insanını Türkiye'nin canından bezdirirken, hurafenin soytarılarını, şıhtır, cemaat, tarikat ileri gelenidir diye önemsediğiniz, el üstünde tuttuğunuz zaman varılacak yer bu günkü yerden başka neresi olabilirdi ki?

Plânlı ekonomi istiyoruz derken FKF üyesi Sedat Özkol, zamanın Başbakanı olan ve o günlerde Morisson Süleyman diye de adlandırılan Demirel,  "bize plân değil, pilav lazım" demişti ve alkışla manşetlere oturmuştu, hal böyle olunca başka nereye varılabilirdi ki?

Tam bağımsız Türkiye diye miting yaparken üniversite gençliği, Boğaz'da demirlemiş 6. Filosunu ABD'nin kıble bilip de namaza duranların, Taksim  meydanında gençlerin üstüne bıçaklarla palalarla saldırısına "frukolar" engel olmayıp da teşvikçisi ve destekçisi olduğu 1967 yılından hareketle, 2017 Türkiye'si başka türlü olabilir miydi?

Okulsuz köylere okul yaptırmaktansa, ikinci, hatta üçüncü camiyi yaptırmayı tercih eden ve bu tercihleri nedeniyle de oy toplayan zihniyetler ile başka nereye varılabilirdi ki?

Taşımalı eğitim adı altında, minicik çocukları karda, kışta, kıyamette, başka köylere mecbur bırakan ve fakat yukarı mahalledeki cami uzak, aşağı mahalleye de cami yapalım da o kadar yolu yürümeyelim diyen akıllar, 2017 iktidarından başka nereye ulaşacaktı?

İmran Öktem'in cenaze namazını kılmak, kıldırmak istemeyen akıllar karşısında, tıpkı Trabzon, Malatya cinayetlerinde ve Madımak cehenneminde, devlet yetkililerinin söylediği gibi ' bölge ve halkın hassasiyetlerine saygı duymalıyız'  diyerek geri adım atan hatta teşvikçi olan akıllar bugünden başka neyi kurabilirdi ki?

Nerdeyse bütün faili meçhul! cinayetlerin fali meçhul kalması için, canla başla uğraşan zihniyetler ve medya bunca revaçta iken, nasıl şaşıralım RECEP İVEDİK 5'in hasılat rekorları kırmasına?

Dünden sorduk günü

Ve dehşetle duyduk  "besmelesiz kesilen et mi olur" lâfını, lâfazanlığını...