QTM'den masallar

QTM'den masallar

11 Haziran 2018 Pazartesi  |   Mentor

Fenerbahçe biraz kıpırdandı ya QTM* ile birlikte bütün sinsilikler hortladı...

Fenerbahçe'nin herkesin rakibi olmaktan kaynaklanan herkes için doğal düşman olması ve bunu nefrete dönüştürüp para kazanan medya alışkanlığımız hız kazandı.

Fenerbahçe Doğuş maçlarının hepsini izledim, 3 maç Fenerbahçe 1 maç Tofaş kazandı, onu da ite kaka Boby'ye yapılan faul için onu cezalandıran hakemler sayesinde.

Ama seriyi yayınlayan yayıncının yorumcuları ayrı bir dünyada yaşıyor; zaten yorumculardan biri de Galatasaraylı Tufan Ersöz Cemal Nalga olayının kahramanı. İyi biri olabilir bilmiyorum ama Fenerbahçe Doğuş'un final serisinde yorum yapacak başka kimse yok mu?

Neyse konu bu değil...

Fenerbahçe Doğuş 19 sayı fark atmış yorumcular Tofaş'ın iyi oyunundan bahsediyor, yorgunluk, rotasyon güzellemeleri falan sanki Fenerbahçe Doğuş Euroleague'de Avrupa'nın en iyi takımları ile 36 maç oynamamış, 2 günde bir maç yapmamış.

Tamam iki takım arasında güç farkı var, Tofaş'a saygı duyuyoruz ama herkesin de ona göre yarıştığı ortam ve maç sayısı var. Fenerbahçe'nin rakiplerine yaranmak için Fenerbahçe'nin hakkı olan övgüyü ve saygıyı ondan esirgerseniz biz de size saygı duymayız.

Sadece saygı duymamakla da kalmayız sizin ürününüzü almayız. Bakın spor gazeteciliğinden yayıncılığından para kazanıyorsanız bunun % 60'ını Fenerbahçeli ödüyor. Basketbolda ise bu daha büyük neredeyse tamamını Fenerbahçeli alıyor, almayız işsiz kalırsınız. Bunu ben söylemiyorum rakip takımların yöneticileri söylüyor onlar basketbol sevmezmiş...

Zaten 3 Temmuz'dan sonra spor medyadının yarısı işsiz kaldı, kalan yarısı da meteliğe talim ediyor ve büyük çoğunluğuda korkudan "3 Temmuz döneği" oldu. Üstelik bütün bunlar Fenerbahçe'yi kendinden başka hiç bir şeyi önemsemeyen yönetim anlayışı yönetirken oldu. Oysa şimdi Fenerbahçe Fenerbahçe'nin gücünü bilen çağdaş bir yönetime sahip. Bu şu demek Fenerbahçe ona düşmanlık edenlere karşı gücünü gösterecek şekilde organize olabilir.

Aman dikkat Fenerbahçe nefretinden para kazanalım derken spor medyasını yok etmeyin!..

*QTM (Quality Turkish Media: Bir dönem Fenerbahçe'de oynayan Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk'un Türk spor medyasının yalan haberleriyle dalga geçmek için söylediği söz)