QTM çetesi

QTM çetesi

8 Nisan 2019 Pazartesi  |   Mentor

Bir medya grubu bir spor kulübünün "bağış kampanyası" hakkında neden yanıltıcı, manipülatif, art niyetli haber yapar? 

Ülkemizde medyanın durumu malum, akla ilk iktidar geliyor ama uymayan bir şey var çünkü bu medya grubu yakın zamana kadar nispeten muhalif bilinen bir gruptu ama aynı şeyleri yine yapıyordu. Hatta 3 Temmuz’un bayraktarıydı, Romanya'ya kadar gidip Fenerbahçe'ye manşetten “şikeci” dedirtti, Fenerbahçe'ye küfreden herkesi manşet yaptı, Galatasaray Divan Kurulu üyelerinden Fenerbahçe'ye küfretmesi için “spor hukuku uzmanı” yarattılar! 

Yani iktidarı suçlamak mümkün ama oturmuyor. Ayrıca iktidar ve muhalefet arasındaki farklar artık binlerle ifade ediliyor, bir an sorumlu olarak iktidarı görsek bile 500.000 imza toplayan, 500.000 kişi ile yürüyen bir camiayı bu kadar açık şekilde karşısına alması mantıklı değil, geçmişte oy farkları çok büyük iken belki ama şimdi çok anlamlı gelmiyor.  

Peki nedir bu Fenerbahçe düşmanlığının motivasyonu? Benim daha öncede yazdığım fikirlerim var ve zaman bunu doğruluyor. 

Bildiğiniz gibi 3 Temmuz sürecinde QTM* istisna olmaksızın Fetö katillerinin tezlerine destek oldu, her gün Fenerbahçe'yi çarmıha gerip Fetö ile kol kola yürüdüler, gerçekler ortaya çıktığında ise kuru bir özürle geçiştirdiler; özür dileyenler bile hala aynı yolda yürüyorlar. Fetö ile bu kadar iç içe geçmiş bir işbirliğine rağmen spor medyasında tek bir "Fetö"cü bile çıkmadı komik. 

Fetö dağıldıktan sonra başka bir şekil aldılar ve Fenerbahçe'ye karşı organize oldular, artık her medya grubunun ortak olduğu ve hakkında çok ağır iddialar bulunan bir medya platformu var, bunlar benim fikirlerim değil medyada yer aldı ve kimse inkar etmedi. Bu platformun başında olan kişinin yaşamı Fenerbahçe düşmanlığına adanmış ve sonuçlar ortada. 

https://odatv.com/kim-bu-galatasarayin-yeni-yoneticisi-serdar-guzelaydin-1501181200.html 

https://www.denizliekspres.com.tr/yazarlar/sedat-kaya/guzelaydin-ve-muritleri/554/ 

Yayıncı da farklı değil, sosyal medyada Fenerbahçe'ye küfrederek kariyer yapmış bir hakemi hemen yorumcu yaptılar, maçlar devam ederken Fenerbahçe aleyhine tartışmalı pozisyonları sürekli ve mantık dışı bir şekilde tekrar ederek gündem oluşturuyorlar. 

Ve hep bir ağızdan aynı şarkıyı söylüyorlar "finallerin takımı", "kötü oynarken de şampiyon olur" "büyük hocam" ben bu kadar tesadüfe inancak kadar aptal değilim, kimse değil... 

Medyada ama Fetö kaynaklı ama çıkar amaçlı Fenerbahçe aleyhine bir çeteleşme olduğu çok açık.  Bunu iktidarın arkasına saklayarak son zamanlarda iyice saldırganlaştılar. Artık ne saklıyorlar ne korkuyorlar, belki de 31 mart seçimlerinde bu futbol çeteleşmesi olmasa sonuçlar farklı olurdu çevremde bir sürü Fenerbahçeli oy kullanmama yönünde iradeleri varken Fenerbahçe'ye karşı başlatılan medya saldırısı sonucu oy kullanmaya karar verdi evet belki çok değildir ama sonuçlara bakarsanız 15-20 bin olmaları yetiyor. 

İktidarın ilk işi bu medya çetesini çökertmek olmalı çünkü en çok ona zarar veriyorlar, verdiler. Güneş gözlükleri, at kuyrukları ve masa altındaki viski şişeleri beyaz Türk söylemleri ile iktidarın imajına hiç uymadıkları gibi yandaş taklidi ile iktidara büyük darbe vuruyorlar. 

Sonuç; ben Fenerbahçeliyim, tarafım Fenerbahçe, ideolojim yok çünkü ideoloji insanı körleştir, olmasını da istemem. 

Bu insanlar sistematik bir şekilde Fenerbahçe'ye saldırdıkça elime telefonumu alıp FENER OL yazıp 1907'ye gönderiyorum çünkü biliyorum bu medya çetesi ve alayı güçlü Fenerbahçe'den korkuyor, güçlü Fenerbahçe onların ipliğini pazar çıkarır her mesaj gönderişte bunlardan intikam aldığımı hissediyorum ve içimde büyük bir rahatlama oluyor. Bununla da yetinmiyorum bağış yaptım ve her ay bütçeme bakıp bu çetenin yüzünü öpmek için Fenerbahçe'ye destek olacağım. 

Fenerbahçe kazanacak onlar çöpe gidecek, Fetö'yü gömdük, medyadaki çeteyi de gömeceğiz. 

*QTM (Kaliteli Türk Medyası): Bir dönem Fenerbahçe'de oynayan Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk'un yalan haber yapan Türk medyasıyla dalga geçmek için kullandığı ifade.