Putin'in vazgeçilmez ritüelleri

Putin'in vazgeçilmez ritüelleri

15 Eylül 2019 Pazar  |   Günlük

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yıllardır hiç vazgeçmediği bir dizi ritüel var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a MAKS Havacılık Fuarı'nda dondurma ısmarlamasıyla gündeme gelen alışkanlık da bunlardan bir tanesi. Putin 2005 yılından beri önemli misafirlerini fuara getirip birlikte dondurma ikram ediyor. Bu sayede Çin'de Rus dondurması "plombirin" satışları patladı! 

Rus liderin 2011'den bu yana ihmal etmediği bir diğer gelenek hokey pistine çıkıp 11 numaralı formayı sırtına geçirmek. 

Artık geleneksel hale gelmiş bir diğer Putin ritüeli de vahşi hayvan sevmek. 2008 yılında bir kaplan yavrusunu okşayan Putin o günden beri bu geleneği de aksatmıyor. 

9 Mayıs Zafer Günü yürüyüşlerinde, Leningrad Kuşatması'nın kırılması için verilen savaşa katılmış babasının portresini taşımak devlet başkanının vazgeçmediği bir diğer ritüel. 

Lada otomobillerden Kamaz kamyonlara, çeşitli türde araçları kullanmak bir diğer Putin adeti. 

Putin'in artık geleneksel hale gelmiş bir diğer alışkanlığı motorcularla birlikte motosiklete binmek ve Sibirya'da balık avlamak. Putin'in bir dönem interneti işgal eden tişörtsüz görüntüleri de Sibirya'da balık avladığı günlerden kalma. 

Kilisede 6-7 Ocak Noel ayinlerine muhakkak katılmak da Putin'in yıllardır aksatmadığı bir diğer ritüel. 

Devlet başkanı çocuklara yavru köpek ve kadınlara bir buket çiçek verme alışkanlıklarına da sıkı sıkıya sadık. 

Son olarak, Putin üzerinde Rusya arması bulunan beyaz termos bardağından hiçbir yerde ayrılmıyor. Rus liderin G20 zirvesine de yanında götürdüğü bardağın bir benzeri bir dönem AliExpress'de satış rekoru kırmıştı.

(TürkRus.Com)