Polemik: 'Saygısızın önde gidenisin'

Polemik: 'Saygısızın önde gidenisin'

31 Ocak 2020 Cuma  |   Kötü

CNN Türk ekranlarında Hande Fırat'ın konuğu olan Gazeteci Metin Özkan ve Necdet Sarac'ın arasında yaşadığı 'kayak' polemiği sosyal medyada gündem oldu. 

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, deprem bölgesinden kayak yapmak için Erzurum'a geçmesiyle başlayan polemik ülke gündemini meşgul etmeye devam ediyor. 

Gazeteci Metin Özkan, " Kayağı bırak gel. Necdet Bey... Necdet Bey... Siz konuyu oraya getirirseniz ben de kayağa getiririm. Kötü kayarım. Kayak işlerini en iyi ben bilirim." demesi stüdyoya ortamın gerilmesine neden oldu. 

Metin Özkan'ın , "Kötü kayarım. Kayak işlerini en iyi ben bilirim." sözlerine Necdet Saraç, "Terbiyeni takın. Ekranda söylediğin şeyler güzel şeyler değil. Sen ne söylediğini iyi biliyorsun" yanıt verdi.  

İşte ikili arasında geçen o konuşma: 

Necdet Saraç: Cumhurbaşkanı en yetkili isim değil mi? Niye İmamoğlu'na hala randevu vermedi? Bu yumruğu sıkma değil mi? 

Metin Özkan: Diyor ki kayağı bırak gel. 

Saraç: Bu iki hafta önceki iş. 

Özkan: Necdet Bey sen o konuyu oraya getirirsen ben kayağa getiririm. Kötü kayarım bak. O kayak işlerini en iyi bilen benim. 

Saraç: Önce bak terbiyeni takın. Terbiyeni takın. 

Özkan: Bir saniye otur sakin sakin dinle. Edebini takın. Ben ne söylediğimi iyi bilen insanım. Bu konularda nereye kaydırmak istiyorsanız en iyi oraya kaydırırım. Bu konuları kaydırmayın. 

Saraç: Terbiyesizliğe gerek yok ciddi manada söylüyorum terbiyesizlik bu. 

Özkan: Terbiyesiz sensin! Edepsizlik etme saygısız! 

Saraç: Saygısızın önde gidenisin bak. Biz meydan okuyana meydan okumasını biliriz. 

Özkan: Sen neden alındın? Sen neden alındın arkadaş? Yaptığınız en güzel şey nedir biliyor musun? İşin içinden çıkamayınca çamur yapıyorsunuz. 

Saraç: Bizim söylediklerim dün de elekli bugün de elekli. Sizlerin bu tehditlerinizin hiçbir karşılığı yok. 

Özkan: Adamın alnını ortasına çakarım lafı. Edebinle oturacaksın. Vereceğim rakamlardan korkuyorsan eyvallah. 

Saraç: Televizyon ekranlarında kabadayılık yapma 

Özkan: Ben her yerde kabadayılık yaparım. Bildiğim doğrunun arkasında bende kaypaklık olmaz. 

Hande Fırat: Arkadaşlar gerçekten inanamıyorum size. Bağırmayın Allah aşkına ya! Sağlıklı insanı buradan deli çıkarırsınız. İlk kez hani konuklar terk ediyorlar ya bir bakacaksınız moderatör kalkıp çıkmış. Bizi çoluk çocuk hanım efendiler beyefendiler izliyor. Rica ediyorum kötü sözler için sizler adına ben özür diliyorum.

2. kavga

Fırat'ın moderatörlüğünde CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında deprem vergilerinin konuşulduğu bölümde konuklardan Ömer Lütfü Avşar'ın Süleyman Soylu hakkındaki sözleri bir anda stüdyodaki ortamı gerdi. 

Avşar'ın "Başkasına siyaset yasağı getirerek siyaset yapılmaz. Devletin birimleri var, kurumları var ve çalışanları var. İçişleri Bakanı battaniye taşıyor. Bunu orada taşıyacak düzen yok mu? Onu taşıyacak insanlar yok mu? Bütün memleket kitlendi, deprem olmuş bir saat geçmeden..." sözleri üzerine Hande Fırat araya girip, "Bakan Soylu battaniye taşıyınca kime siyaset yasağı geldi?" diye sordu.  

Avşar bu kez de "Çok net bir cümle kurdum. Bu bir PR çalışması buradan siyaset üretmedir." dedi.  

Bu sözler karşısında programının konuklarından hukukçu Fatih Atalay, Avşar'a "yazıklar olsun" diyerek tepki gösterdi.  

Bunun üzerine Avşar'da "Asıl sana yazıklar olsun! Haddini bil" diye karşılık verdi.  

Atalay ise "Evet yazıklar olsun İçişleri Bakanı orada battaniye taşıdı diye hakkında böyle konuşamazsın." diye meslektaşına çıkıştı.  

Bunun ardından iki taraf arasında "Sana yazıklar olsun, Haddini bil, sen haddini bil. Terbiyesiz sensin terbiyesiz" gibi peş peşe sert söylemler devam etti.  

Atalay tepkisini "Battaniye taşıyormuş sana ne...Git sen de taşı." diye sürdürdü. Sonra da "İçişleri Bakanını ağzına alamazsın. Adam gitmiş orada canını ortaya koymuş sen ona PR yapıyor diyorsun terbiyesiz.." diyerek ekledi. 

Bu sözlerle iyice gerilen ortama diğer konuklar da müdahale etmek istedi. Ancak Avşar ve Atalay sakinleşmeyince Hande Fırat önce reklam arası verdi, sonra da dönüşte programı sonlandırdı. 

(Medyaradar)