Özışık'tan 'ıslık' özrü

Özışık'tan 'ıslık' özrü

11 Mart 2019 Pazartesi  |   Günlük

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, Taksim'deki 8 Mart yürüyüşü sırasında kadınların ezanı ıslıkladığı yolundaki iddiasının yer aldığı yazı için düzeltme yaptı ve özür diledi.

Özışık'ın pazartesi günü yayınlanan yazısı şöyleydi:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de yapılan yürüyüşü izlediniz değil mi? Binlerce kadın İstiklal Caddesi’ni hıncahınç doldurmuş ve sözde kadın hakları konusunda duyarlılık kasıyor. 

Büyük bir kısmı önce koro hâlinde ve anıra anıra Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladıkları sloganlar atıyor. Ellerindeki mide bulandırıcı cinsel içerikli pankartlar ise en az kendi suretleri kadar iğrenç. 

Buraya yazmak hayâ ve edep ister. 

O sırada ezan okunuyor ve bu ucubeler, okunan ezanı susturmak için ıslık çalmaya başlıyor. Yuhalayanlar, küfredenler, çığlık atanlar ve düdük çalanlar ezan okunmaya devam ettikçe âdeta öfke nöbetleri geçiriyor. Bütün bunlar azılı diktatör denilen adamın ülkesinde yaşanıyor. 

İçimden bazı şeyler söylüyorum ama buraya yazmayacağım! 

Ayıp olur!"

Özışık, bu yazısının ardından Twitter'dan yaptığı açıklamada, göstericilerin ezanı değil polisi ıslıklarının belirlendiğini söyledi ve eylemcilerle okurlarından özür diledi.