Ozan Alex'in kaderini paylaşıyor

Ozan Alex'in kaderini paylaşıyor

1 Ocak 2018 Pazartesi  |   Mentor

Bir Fenerbahçeli olarak acı çekiyorum ve utanıyorum, taraftarla bağlarını koparmış üç beş kişinin rant kapısı olmuş çocuk oyuncağı gibi oynadıkları bir Fenerbahçe için söylenebilecek tek şey var: Çaresizlik

Ozan Tufan, 22 yaşında 3 gol 2 asisti var, şu anda Türkiye'nin yıldız adayı nadir futbolcularından biri, Emre Belözoğlu'ndan sonra hem hücum hem de defans oynayabilen nadir futbolculardan ve Fenerbahçe'ye maliyeti yaklaşık 34 milyon lira.

İki mevkidaşı daha var: Mehmet Topal 31 yaşında  ve Josef De Souza 28 yaşında; Josef 1 gol 1 asist, Topal 2 gol 1 asist, Josef 16, Topal 12 Ozan ise sadece 9 maç oynamış. Yani sonuca katkı açısından Josef ve Topal Ozan'ın gölgesi bile olamıyor, üstelik bu 9 maçın büyük bölümünde eleştirilmiş ve son bir kaç maçta forma girmeye başlamış, kısacası oyuna katkı açısından mevkidaşlarından fersah fersah ilerde.

Topal'ın hücuma katkısı içler acısı olduğu gibi savunmada da takım hücuma çıkarken kaptırdığı toplar ile tam bir bomba, ne zaman nasıl patlayacağı belli olmuyor. Vardar maçında kendi kalesine attığı golle Fenerbahçe'nin en az 50 milyon lirasının çöpe gitmesine neden oldu.

Ozan oyuna katkı açısından sadece mevkidaşlarından değil diğer takım arkadaşlarından da açık ara önde, üstelik çok daha az maç oynamış  ondan iyi gol ve asist ortalaması olan Janssen, Guiliano, Valbuena var, Dirar ise onunla aynı rakamda.

Ozan'ın tam istim üstünde olmamasına rağmen oyuna ve Fenerbahçe'ye katkısı açık ama aldığı oyuncularla Fenerbahçe'ye 100 milyon avroluk bir çöp hediye eden teknik direktörü şimdi de Fenerbahçe'nin belki de ileride 50 milyon avro edecek gencecik bir futbolcusuna takmış durumda, geçerli hiçbir neden söylenmiyor, defansa gelmiyormuş, Topal geliyor da ne oluyor? Ayrıca söylenen yalan gözlerimize ihanet, son maçlarda en çok mücadele eden oyunculardan biriydi Ozan. Geri gelmiyor diye Ozan'ı yok sayıyorsan hatalı gol yemeyi alışkanlık haline getirmiş, Konya maçında da kapattığı köşeden gol yiyen ve takımın en az 10 puan kaybından şahsen sorumlu Volkan Demirel niye kalede, ona gücün yetmiyor mu? 

Ama amaç belli, daha önce Alex'e yaptığını yapacak, ilk devrede istifa ederek kaçtığı gerçeğini örtmek için tüm sorumluluğu 22 yaşında bir çocuğun üstüne yıkacak. Fenerbahçeli de aynı 28 gol 16 asistle Aykut Kocaman'ı bile şampiyon yapmış Alex'in yitip gidişini izlediği gibi Ozan'ın yitip gidişini de çaresizce izleyecek. 136 gol 113 asistli bir yıldızının gidişini gözü yaşlı izlemek dışında refleks gösteremeyen bir camianın büyüklük iddiası tarihin tozlu raflarında kalmış bir hayalden başka bir şey olamaz.

Bitmedi, RVP sakat sakat alınmış, bakın alınmış, sağlıklıymış ve olmamış demiyorum, sakat alınmış. Yani gidip bir apartman almışsınız ama apartman çökmüş üstelik bu apartmanı kendi adınıza değil patronunuzun adına almışsınız, size apartmanı satan adam da ortalarda yok.

Patronunuz sizi çalıştırmaya devam eder mi, elbette etmez, etmediği gibi size bir de tazminat davası açar. RVP'nin Fenerbahçe'ye maliyeti 150 milyon TL.'dir 150 milyon TL.'sinin hesabını sormayan bir camianın büyüklükten bahsetmesi sadece komik olabilir. 

Ayrıca Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanuna göre Yönetim Kurulu, üyelerin yönetiminde bulundukları şirketlere kendi kişisel kusurları ile verdikleri zararlardan sorumludur.

Sakat RVP'nin yeterli sağlık kontrolü yapılmadan 150 milyon TL.'ye alınması kusurdur ve bu zararı verenlerin bu parayı Fenerbahçe'ye faizi ile ödemesi gerekir.

Sonuç; 136 gol 113 asistli yıldızı için sadece ağlayabilen, 150 milyon TL.'si için nerede bu para diyemeyen bir camia için söylenecek tek söz var; TÜKENİYORUZ, üç beş kişi 25 milyonla dalga geçiyorsa büyüklük iddiası sadece sosyal medyada sergilenen ego mastürbasyonudur, o kadar.  

Not; Sorular.. sorular... Kimsenin soramadığı cevapsız sorular... 

1- TFF'ye "sahtekar" diyen Rıdvan Dilmen neden susuyor?

2- Spor medyasının Rıdvan Dilmen TFF'ye sahtekar dememiş gibi davranmasında bir TFF üyesinin şirketinden aldıkları dolgun maaşlar etkili oluyor mu? Bir TFF üyesinin şirketinden dolgun maaşlar alan medya mensubu olmak ne kadar etik?  

3- Fatih Terim TFF'ye açtığı davadan vazgeçti mi? Vazgeçti ise ne karşılığında? Vazgeçmedi ise FIFA etik kodunun açık hükümlerine rağmen Süper Ligde nasıl takım çalıştırıyor?

4- Beşiktaş TFF Başkanına borcunu ne zaman ödeyecek? TFF başkanı neredeyse 100 milyon avroya ulaşmış bir alacağı varken bu parayı hiç önemsemeden objektif yönetim gösterebiliyor mu? Burası muz cumhuriyeti mi? FIFA etik kodunun açık hükümlerine rağmen TFF Başkanı niye istifa etmiyor?

5- Fenerbahçe yönetimi neden konuyu FIFA'ya taşımıyor?

6- Biri borcunu, diğeri tazminatını silah gibi kullanıp tabancayı TFF'ye çevirmişken Fenerbahçe'nin başı kel mi?