Organize işler

Organize işler

18 Şubat 2019 Pazartesi  |   Mentor

Nihat Özdemir'in söylediklerini çok ciddiye almıyorum, servetini korumak için söylemesi bekleneni söylüyor futbolla ilgisi yok. TFF Başkanı’na medyanın neredeyse % 80'i teslim edilmiş TFF Başkanlığı da dikkatleri bu realitenin üzerinden başka bir yere çekmek için verilmiş bir oyuncak, siyasetin futbola daha fazla müdahale ettiğini sanmıyorum. Daha fazla müdahale etse Trabzonspor şampiyon olur, şu anda iktidar gücüne Trabzonspor'dan daha yakın olan kimse yok. 

Siyasetin futbolu bunun dışında serbest bırakması ve popülist nedenlerle sürekli orta yolcu bir politika izlemesi orada istismara açık çok karanlık bir alan bırakıyor ve iktidarın sandığının aksine hızla onu tehdit eden çirkin bir organizasyona dönüşüyor. 

Daha önce yazmıştım ama yazmaya devam edeyim çünkü kimse farkında değil. Komplo teorilerine hiç prim vermem ama spor medyası ve TFF'de kripto Fetö organizasyonlar olduğunu düşünmek için yeterli sebeplerim var. Her yerde Fetöcü varken, Fetöcü teknik direktör, Fetöcü futbolcu, Fetöcü hakem ve spor yazarı olmadığına inanmıyorum, varlar ve hala kendilerini saklamayı başarıyorlar. 

Eğer bir taraftar baskısından bahsedeceksek en korkulan taraftar Fenerbahçe taraftarı olmalı çünkü daha dünya yüzünde 500 bin kişiyle yürüyüş düzenleyip 500 bin imza toplayan takımı küme düşme hattında iken en çok seyirci ortalamasını yakalayan başka bir taraftar grubu yok. Atatürkçü Düşünce Derneğinin holigan başkanını bile alaşağı ettiler. Gökmen Özdemir Lig Tv'deki işinde oldu. Ben hakem olsam en çok Fenerbahçe taraftarından ve yaratacağı sonuçlardan korkarkım ama korkmuyorlar. 

Cüneyt Çakır faulü ve ofsaytı gördü, bile isteye Fenerbahçe'nin hakkını yedi. 

Hadi tesadüf diyelim; Fırat Aydınus Jailson'a atılan yumruğu gördü ve penaltıyı vermedi. 

Jailson sert bir oyuncu rakibi bezdiyor, futbol oynayanlar bilir bir iki pozisyonda eli kolu ile üstünüze gelip istediğinizi yaptırmadığında yükselen adrenalinle müthiş bir nefret duygusu birikir ve ilk pozisyonda kitabına uydurup tekmeyi basarsınız. Öyle bir pozisyondu, Jailson'u denk getirdi tokadı bastı hem kırmızı kart hem penaltıydı. Erman Toroğlu gibi artık Fenerbahçe'den nefret ettiğini söylemeye bile gerek olmayan insanlar bile penaltı diyor.  

Ancak burada önemli olan Fırat Aydınus'un çok açık bir pozisyonu görerek Fenerbahçe lehine diye vermemesi idi. 

Fenerbahçe baskısından korkmuyorlar çünkü daha çok korktukları bir şey var, siyaset olduğunu sanmıyorum, o ne ise onların geleceğini belirleyebilen bir güç ve TFF içinde saklanıyor. 

Bunlar da yetmiyor, seçim yaklaşırken Hamza Mısır gibi sosyal medyada Fenerbahçe'ye karşı nefret söylemlerine aracılık eden biri MHK üyesi seçiliyor. TFF yöneticileri ya aklını kaybetti ya da ülkeye karşı futbol kaynaklı bir huzursuzluk çıkarmaya çalışan güçlere alet oluyorlar. 

Fenerbahçe ve Trabzon taraftarının en hassas olduğu nokta 3 Temmuz durduk yerde bunu kaşımak, üstelik çok ciddi bir ekonomik savaş verirken, üstelik çok kritik bir seçim öncesi Fetö’den başka kimin işine yarar? Geçen hafta Trabzonspor'u tahrik et, bu hafta Hamza Mısır'la Fenerbahçe taraftarını tahrik et, sonra sal bombayı ortalık karışsın, kusura bakmayın ama ben açık Fetö izi ve taktiği görüyorum. 

Nihat Özdemir bu konulara çok hakimse seçim öncesi Hamza Mısır'ın seçilmesinin böyle bir risk varken  ülkeye ve futbola nasıl bir fayda sağlayacağını açıklasa da öğrensek. Ne düşündüler de böyle bir çatışma riski yarattılar. 

Sonuç; ben spor medyası ve TFF'nin profesyonel kadrolarında kripto Fetöcüler olma olasılığını çok yüksek olduğu fikrindeyim. Aslında sorunun tepeden değil, daha aşağılardaki profesyoneller ve spor medyasındaki benzerleri ile bu işlerin daha aşağıdan ve Pensilvanya'dan idare edildiğini düşünüyorum. 

“Hadi ya…” diyenler olabilir ama bilenler bilir tepe yöneticilerin fikirleri daha çok aşağıdaki insanlar tarafından oluşturulur. Çünkü iş çok zaman azdır en hızlı bilgilendirilme yolu da bilenden öğrenmektir. Profesyonel yaşam tecrübesi olanlar bilirler profesyonel yaşamda şoförler ve sekreterler en kilit insanlardır. 

Kısacası; futbolun yönetiminde ve medyasında Fetö olduğuna inanıyorum ve iktidar “aman canım futboldan en çok ne olur ne yapabilirler ki” dediği içinde orada kendilerine büyük bir oyun alanı buluyorlar. Ordudaki ve devletteki titizlikle futbolda ve spor medyasında Fetö temizliği yapıldığı asla söylenemez. Yapılsa Fenerbahçe-Tranbzonspor çatışması çıkarmak için Hamza Mısır ataması yapılmaz, Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'un gözlerine perde inmezdi. 

Galatasaray maçında Trabzonspor'u doğra, müthiş bir tepki yarat, bir hafta sonra o tepkiyi Hamza Mısır'ı seçerek Fenerbahçe-Trabzonspor çatışmasına çevir, iyi tezgah değil mi? Bu kadar organize bir şeyin tesadüf olması OLANAKSIZDIR.