Organize işler 2.0

Organize işler 2.0

16 Nisan 2019 Salı  |   Mentor

Daha önce de yazdım ama yazmaya devam edeceğim… Futbolda ve medyasında Fenerbahçe'ye karşı organize bir Fetö artığı çete olduğuna inanıyorum. Son zamanlarda buna bir de rakip bir takım için canını verecek bir sahibi olan dijital uygulama katıldı. Belirgin özelliği Fenerbahçe düşmanlığı, dolgun maaşı alanlar hak etmek için, alamayanlar “Belki ben de alırım” diye Fenerbahçe'ye küfrediyorlar. 

Buna ilişkin deliller her gün gelmeye devam ediyor. 

Ben medyayı izlemem, takip de etmem, güvenmiyorum artık; tarihlerinin bile doğru olduğuna inanmıyorum ama konu Fenerbahçe ise art niyetli olduklarından eminim. Sosyal medyayı takip ediyorum ve bana yetiyor. 

Sosyal medyadan anladığım koro halinde Fenerbahçe'ye saldırıyorlar; koro halinde saldırmaları bir merkezden organize yönetildiklerini gösteriyor çünkü Fenerbahçe lehine de tartışmalı pozisyonlar var. 

Bir kere HAK'ın atıldığı pozisyonda VAR incelemesi gereksiz ve yersiz, hatta kural ihlali çünkü hakem görmüş, yorumunu yapmış sarı kartı vermiş. Harun'un topa sahip olma olanağı var, ortada net bir hatadan söz etmek imkansız, işte bu pozisyonda VAR hakemi uyaramaz. Sahanın mutlak hakimi ve karar vericisi hakemdir, hakemin gördüğü ve karar verdiği pozisyonlarda VAR oyuna müdahale edemez. Hakem oyunu devam ettirse edebilirdi ama hakemin karar verdiği pozisyonda VAR müdahale edemez. 

Fenerbahçe uzatmalarla 63 dakika 10 kişi oynadı, hangi hakem hatası bunun yerine geçebilir ki, bu kadar açık hatayı organize olarak görmezden gelen bir medyanın sistematik şekilde Fenerbahçe'ye operasyon yaptığı açıktır. Bunu medyada sadece bir kişi söyledi o da hakem yanlış yaptı ama ben de olsam kırmızı verirdim dedi. Organizenin organizesi.  

Hadi bunu bilmiyorsun, İngilizcen yok, FIFA ve UEFA yayınlarını takip edemiyorsun tüm kapasiten Fenerbahçe'ye küfür etmekten ibaret. Peki bir Galatasaray yöneticisinin TFF dışına çıkarılması yasak olan kayıtların elimizde dediğini de duymadınız mı? TFF bilişim merkezine Pensilvanya faresi mi girmiş, nedir? Nasıl elde edilmiş bu kayıtlar, bir tane gazeteci bile bu hukuksuzluğu konuşmaz mı arkadaş, konuşmazsa organize, tek merkezden saldırı olmaz mı? 

Medyanın bir kaynaktan organize bir şekilde Fenerbahçe'ye saldırtıldığı çok açık. 

İktidara sesleniyorum en büyük zararı da size veriyorlar. Biliyorum oy kaygısı ile oy kullanan takım taraftarı çok az ama 200-300 bin Fenerbahçeli öyle yapıyor. Ancak artık seçimler bir kaç bin oyla kazanılıyor. İktidar yanlısı medya bu Fenerbahçelileri Fenerbahçe'ye şikeci diyen Ekrem İmamoğlu ile her gün Fenerbahçe'ye küfreden yandaş medya arasında bıraktı ve seçimi size bu sürekli Fenerbahçe'ye küfreden medya kaybettirdi.  

TFF, medya ve hakem camiasında Fetö konusunda çok ciddi soruşturma açılması gerekir. Hakan Şükür ve Arif Erdem'in hiç gazeteci, hakem dostu olmaması bana makul gelmiyor.