Önce insan sonra Fenerbahçeli

Önce insan sonra Fenerbahçeli

3 Kasım 2018 Cumartesi  |   Mentor

Futbol yaşamın üstünde olamaz, yaşam herşeyden değerlidir ama futbola sadece menfaat sağlamak, bunun için de kazanmak zorunluluğu hisseden aktörlerin girmesi futbolu her geçen gün kirletiyor, üstelik bu insanlar eğitimsiz ve görgüsüz.
 
Dün akşam 20 yaşında bir yaşam döndü, bir yaşam henüz hayal bile kuramamışken aramızdan ayrıldı, bir anne oğlunu, bir baba evladını yitirdi. Allah kimseye yaşatmasın bundan daha büyük acı yok.

Ama futbol tarihine başka bir utanç, başka bir çirkinlik eklendi, Fetö polisinin ciğerlerini ağızlarına kadar biber gazı doldurduğu bebelerin canları pahasına kupa isteyen zalimlik 20 yaşındaki bir gencin göçüşünü "Seni sevmeyen ölsün" tezahüratları ile kutladı.
 
Sonra konuşan yönetici "Ben de kalp krizi geçirebilirdim" diyerek bunun kitlesel bir histeri değil, sistemli ve bilinçli bir kurumsal politika olduğunu gösterdi.

İnsanlığımız utandı, yaşadığımızdan var olduğumuzdan utandık, aynadaki görüntümüzden utandık onlar utanmadı.

Sonra görüntülere Ali Koç geldi büyük bir acı yüklü olduğu belli olan yüzüyle insanlığını unutmuş bile olsa rakibine saygı gösterdi. İnsanlık dersi verdi. Eleştiriliyor, katılmıyorum, hak etmiyor. Zalime en büyük ceza iyiliktir, Fenerbahçe tam da budur.
 
 Fenerbahçe cansız bebe bedenleri üzerinde kupa almayı göze almayacak.

 Fenerbahçe 20 yaşında bir çocuğun cesedi üzerinde düğün alayı kurmayacak.
 
Fenerbahçe rakibin canı yandığında kendi canı yanmış gibi olacak, üzülecek.

Onlar insan olduğunu unutsa da biz onların insan olduğunu unutmayacağız çünkü biz önce iyi insan sonra Fenerbahçeli'yiz...