NTV'de yaprak dökümü

NTV'de yaprak dökümü

4 Temmuz 2018 Çarşamba  |   Günlük

Medyadaki tekelleşme, dolarla birlikte yükselen maliyetler ve reklam pastasındaki adaletsiz dağıtım gazete patronları kadar çalışanları da yakından etkilemeye başladı.

Turgay Ciner'in Habertürk Gazetesi'ni kapatma kararı almasının ardından Ferit Şahenk de geçtiğimiz günlerde düğmeye bastı ve kadroda ciddi bir tenkisat kararı aldı.

Önce 20 yıldır Doğuş bünyesinde ekonomi yorumculuğu yapan Mahfi Eğilmez, ardından Doğuş Yayın Grubu Teknolojik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Barış Özbey ile teknik ve reklam birimlerinden 15 ismin işten çıkarılmasından sonra yeni bomba bir ayrılık haberi geldi.

NTV'nin ünlü ekran yüzü Celal Pir'le yollar ayrıldı. Pir ayrılık haberini sosyal medya hesabından duyurarak, "22 yıllık uzun soluklu bir çalışmaya nokta koyduk. Kurucularından olduğum NTV ve Star'la bağımız koptu. Bir iki güne vedalaşacağız" ifadelerini kullandı.

Celal Pir kimdir?

1961 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV  bölümünü kazandı, 1982 senesinde mezun oldu.

Birçok kanalda ve gazetede iş tecrübesi bulunan Pir Hürriyet gazetesi, Sabah gazetesi ve Milliyet gazetesinde çalıştı. Bunlarında hemen ardından Kanal 6 ve Kanal D'de görev aldı.

Sunuculuk kariyerine ise 1996 senesinde NTV ekranlarında yayınlanan haber programında başladı.

2012 senesinde aynı grubun farkı bir kanalı olan Star TV'ye geçti ve burada Jülide Ateş ile birlikte bir dönem haber programı sundu.

Pir, son olarak Star TV'de hafta içi her gün "Bugün" adlı haber programını ve hafta sonu haberlerini sunuyordu.

(Medyaradar, Medyatava)