Nefret etmekten bıktım

Nefret etmekten bıktım

5 Ağustos 2018 Pazar  |   Mentor

Ali Koç'un dostluk önerilerini anlamak ve Anadolu tabiri ile kendi b... kavga etme saçmalığını bırakmak zorundayız.

Ancak birçok kafada meyve veren ağacın taşlanması ile düşmanlık birbirine karışıyor.

Fenerbahçe ülkenin en büyüğü, buna inanıyorum değil eminim, kendinden kaynaklanan hatalar ve eksiklikler olmadığı sürece her konuda rakipsiz.

Bunun doğal sonucu da herkesin Fenerbahçe'ye karşı bir kaybetme hikayesi var, bu da doğal bir nefret yaratıyor ama bu en büyük olmanın sonucu bu aynı nefretle karşılık vermek büyük stratejik hata. Zaten doğanda olan bir olumsuzluğu kendi elinle stratejik bir hata haline getiriyorsun. Oysa senin bu doğandan kaynaklanan hatayı olumsuz sonuçlar doğurmaması için daha iyi yönetmen gerekir, büyük olmanın doğası bağışlamayı gerektirir, bizim toplumsal kültürümüzün bir parçasıdır bu, ayrıca doğru strateji de bunu gerektirir.

Kötülük bireyseldir ve camialara mal edilemez. Elbette bazı Galatasaray ve Beşiktaşlılar'ın 3 Temmuz ve her zaman var olan ve kötülük içeren tavırlarını asla unutmayacağım ve bunları her yerde teşhir edeceğim ama Duygun Yarsuvat, Kısmet Erkiner ve Semih Haznedaroğlu'nu nereye koyacağız?

Buradan defalarca yazdım, camialar arasındaki nefreti körükleyerek bundan başta medya olmak üzere çıkar sağlayanlar var, Fenerbahçe dahil her camiada var bunlar.

Düşünün, 3 Temmuz'da bütün Galatasaray camiası Fenerbahçe'ye yoğunlaştırılırken kaç parası gitti Galatasaray'ın?

Fenerbahçe'ye bak derken, kupalar hastaneye giderken nasıl muhtaç ve borç içine düştü Beşiktaş?

Ve biz b... kavga ederken Türkiye'nin en zengin kulübü iken nasıl en borçlu kulübü olduk, gerçek bizden herkes Fenerbahçe'ye düşman denilerek saklanmadı mı?

Benim tereddüt etmeden canımı vereceğim Galatasaraylı, Beşiktaşlı dostlarım var, sizin yok mu? Galatasaraylı ve Beşiktaşlılar'ın Fenerbahçeli kardeşleri, can dostları yok mu? Koro halinde birbirimizin dostlarına, dostlarımızın annesine küfür etmekten yorulmadık mı?

Elbette ahlaksızlık, yalancılık, utanmazlık, iftira bunlar kabul edilemez, bunu yapan insanlar teşhir edilecek ama kötülük bireyseldir, camialara mal edilemez.

Birbirimizden nefret ederek çakalları ve akbabaları zengin etmiyor muyuz? Yetenek ve performans yerine nefret satan insanlar bizi yeterince soymadı mı?

Ben artık bıktım nefret etmekten, rakibimi sevmek ve saygı duymak istiyorum. Ya siz?