Neden susuyorsunuz?

Neden susuyorsunuz?

2 Ekim 2017 Pazartesi  |   Mentor

Cuma akşamı Rıdvan Dilmen TFF ve yayıncı kuruluşu sahtekarlıkla suçladı, sandım ki ertesi gün ortalık ayağa kalkacak çünkü Dilmen o kadar emindi konuştu ki, iddiaların muhataplarının kendini mahkemeye vermesi halinde elinde iddialarını ispatlayabilecek deliller olduğunu söyleyerek meydan bile okudu.

Böylelikle FIFA etik kurallarına göre yasaklanmış olan bir borç-alacak ilişkisi gibi bir ahlaki yoksunluk altında oynanan ligin tamamen bir kandırmaca olduğunu, sonuçların istendiği gibi ayarlanabileceğini anlamış olduk.

Adalet ve temizlik tutkunu QTM'de ses yok, olmamasını da anlıyorum çünkü bu kirli sistemin en kirli parçası onlar. Kimbilir aslında bildikleri ne kirli sırları kirli ilişkilerini korumak için saklıyorlar, hiç kimse kızmasın; elindeki şike belgesini yıllarca saklayan gazeteci değil miydi?  Rıdvan Dilmen sinirlenmese sahtekarlık itirafında bulunacak mıydı? QTM'nin kötünün içinde en kötü olduğu tartışma götürmez.

Artık anlıyoruz ki; Türk futbolunda ahlaksızlık ve sahtekarlık sistem olmuş bunun parçası olan herkesin susmasını anlıyorum da Fenerbahçe yönetimini anlamakta oldukça zorlanıyorum.

Hafta içi Beşiktaş TFF ve kurullarında açıkça kollanmış, Cuma günü tetikçi bir hakem Fenerbahçe'yi cezalandırmaya gönderilmiş, yıllardır sistem Fenerbahçe'nin kanını emerek besleniyor ama sen susuyorsun.

Beşiktaş'ın TFF Başkanı'na borcu olması gibi FIFA etik kurallarına göre şikeden daha çirkin bir hukuki durum var, konuyu UEFA ve FIFA'ya taşıyıp hukuki girişimde bulunup Fenerbahçe'nin hakkını aramıyorsun.

Rıdvan Dilmen televizyonda TFF ve yayıncı kuruluşun sahtekarlık yaptığını delilleri olduğunu açıklıyor susuyorsun, niye?? Normal şartlar altında Fenerbahçe'nin haklarından başka düşüncesi olmayan bir yönetim ortalığı birbirine katar, bin tane hukuki girişimi aynı anda başlatırdı ama sizin tek aksiyonunuz sessizlik.

Bundan çıkardığım sonuç sizin önceliğiniz Fenerbahçe olmadığı gibi sistemle, Fenerbahçe'nin kanını emen sistemle işbirliği içindesiniz. Fenerbahçe'nin kanını emen sistemin çok açık sahtekarlıklarına, ahlaksızlıklarına  susmanızın başka açıklaması yok.

Size bir şey söyleyeyim mi; hiçbir kongre sizi tekrar Fenerbahçe yönetimine seçtiremez.

Fenerbahçe büyüktür her türlü ihanete karşı direnir, ayakta alır ama ihanetleri asla unutmaz.