'Neden Aziz Yıldırım?'

'Neden Aziz Yıldırım?'

29 Mayıs 2018 Salı  |   Günlük

Gazeteci Soner Yalçın, "Mazinde bir tarih yatar" başlıklı yazısında Fenerbahçe'de yapılacak başkanlık seçimlerinde neden Aziz Yıldırım'ı desteklediğini yazdı. Yazıdan bir bölüm şöyle:

"FETÖ kumpasına karşı Türkiye'nin en büyük sivil toplum dayanışması gösteren FB taraftarı bölündü!

Her zorlu dönemde "Atatürk'ün Askerleriyiz" diye bağıran taraftar, zamanla takımını ıslıklamaya, yönetimi istifaya çağırmaya başladı.

FETÖ karşısında çelikten duvar "Fenerbahçe Cumhuriyeti" son iki yıldır niye paramparça oldu?

Aziz Yıldırım en son 31 Mayıs 2015'te başkan seçildi. Yeni kongreye daha 19 ay varken Ali Bey'in adaylığını 24 Ekim 2016'da açıklaması kulübün-tribünün birliğinin bozulmasına sebep olmadı mı?

Bakınız:

Hayatımda Aziz Yıldırım ile bir kez yan yana geldim.

FB'liler ile sohbet ettiğimde niye Aziz Yıldırım'ı desteklediğimi soruyorlar! Barcelona'nın onursal başkanı Josep Sunyol'u örnek gösteriyorum. Cumhuriyet taraftarı olduğu için faşist Franco tarafından tutuklandı, öldürüldü ve kulüp bombalandı!

Büyük kulüp olmak, Başkan Sunyol gibi değerlere sahip çıkmakla mümkün ancak.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Cumhuriyeti'ni savunduğu için cezaevine atıldı. Bu dava sonuçlanana kadar vefa -vicdan örneği göstererek, Aziz Yıldırım'ın etrafında kenetlenmesi gerekenler, salt futbol başarısı gerekçesiyle bu tarihi direnişi pasifize etti.

Benim karşı çıkışım:

Aziz Yıldırım'ın yalnızlaştırılmasıdır.

Aziz Yıldırım'ın tribünde yuhalanmasıdır.

Aziz Yıldırım'ın yenilgiye uğratılma çabasıdır.

Fenerbahçe Kulübü

Anadolu'ya/Mustafa Kemal'e silah gönderdiği için işgal kuvvetleri tarafından basılıp, kapısına kilit vurulup, başkanları Malta'ya sürülmesine rağmen yenilmedi; tıpkı 3 Temmuz'da olduğu gibi Bu nedenle "mazinde bir tarih yatar"

Bugün FETÖ'yü yenen "Mustafa Kemal'in Askerlerinin" parçalanmasına; direnişin liderinin alçaltılmasına gönlüm razı olmadı."

Yazının tamamını okumak için tıklayın