Ne futbolu kardeşim!

Ne futbolu kardeşim!

13 Mayıs 2019 Pazartesi  |   Mentor

Tarih 15 temmuz 2016... Devletin her kurumuna sızmış, kirli amaçları için spor kulüplerini bile kullanmış ve bir kanser gibi tüm devleti sarmış kanlı bir örgüt bu ülkenin meşru yönetimine ve halkının bağımsızlığına kast etti. 249 masum insanı acımasızca öldürdüler. Ülkenin sokaklarını kan gölüne çevirdiler.  

Tarih 12 Mayıs 2012... Fetö örgütü mensupları Fenerbahçe'ye karşı örneği görülmemiş bir saldırı başlattı, çocuklar, kadınlar, bebeler sırf Fenerbahçeli oldukları için saldırıya uğradı. 

Polislerin Fenerbahçe taraftarını güvenlik toplantısından tehdit ettiği, maçtan önce, maça girişte, maç sonrası tahrik ettiğine dair çok sayıda birbiri ile uyumlu ve tutarlı taraftar ifadesi var. 

Olaylara karıştığı söylenen ve olaylara karıştığı için tutuklanan iki taraftarın başka kulüplerin taraftarı olduğu ortaya çıktı. 

Polislerden "kötü muamele" nedeniyle ceza alanlar oldu. 

Fenerbahçe yöneticileri Fetö Terör Örgütü tarafından esir alındı. 

Tüm bunları bir kenara bırakın, el kadar bebelerin, annelerinin, babalarının dizine bile gelmeyen çocukların canına kastedildi. 

Şimdi soruyorum, siz nasıl insanlarsınız ve nasıl yoksunluk durumu ve depresyon geçiriyorsunuz ki böyle bir şeyden mutlu olabiliyorsunuz? Sizin futbol dışında hiçbir şeyiniz yok mu? Anne, baba, kardeş değil misiniz? İnsan değil misiniz? Kazanmak dışında ilkesi olmayacak kadar yoksun ve düşkün müsünüz? 

Buna sevinip bundan mutlu olacak kadar nasıl sığ ve yetersiz yaşamlara mı sahipsiniz? Yaşamınızda bir maç kazanmak dışında önemli ve değerli olan başka hiç bir şey yok mu? O yüzden mi bu "yoksunluk" duygusu nedeniyle böyle bir kanlı örgütün mağdurunun çektiği acıdan mutlu oluyorsunuz. 

Çocuklar gaza boğulmuşken, kadınlar ezilirken, masum insanların canı tehlikedeyken, üstelik bunu yapan 249 masum insanı öldürmüş bir katil örgüt iken çok mu mutlu oldunuz? 

249 masum insanın katili bir suç örgütü ile bir an bile olsa nasıl aynı yerde bulunmaktan en ufak bir mahçubiyet veya rahatsızlık duymuyor musunuz? 

Ya siz kendine gazeteci diyen insan müsveddeleri... Bir tek çocuğun canının bile herhangi bir kupadan değerli olduğunu söyleyemeyecek kadar vicdanını kiraya vermiş vicdansızlar aynaya bakabiliyor musunuz? Baktığınızda gördüğünüzden mutlu oluyor musunuz? Çocuğunuzun yüzüne bakıp ben bebeler öldürülmek istendiğinde sustum böyle bir insanım diyebiliyor musunuz? 

Ne futbolu kardeşim, ben insan olmaktan ve sizinle aynı havayı solumaktan utanıyorum.   

https://www.fanatik.com.tr/12-mayista-ilk-mahkmiyet-polise-cikti-356152

https://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/762461-derbi-davasinda-2-tahliye