Nazım için Sıla konseri

Nazım için Sıla konseri

28 Mayıs 2018 Pazartesi  |   Günlük

Nazım Hikmet Ran, 55. ölüm yıldönümü olan  3 Haziran'da Moskova'da  Novodeviçi Mezarlığı'nda anılacak. Aynı günün akşamı Moskova'da  sanatçı Sıla da ücretsiz bir konser verecek.

Rus Türk İşadamları Birliği RTİB'den anma etkinlikleri ile ilgili yapılan açıklama şöyle:
 
"ULU ÇINARIN GÖLGESİNDE BULUŞUYORUZ

55. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE NÂZIM'I ANMA TÖRENİNE DAVET

Yine bir 3 Haziran'da, yine Moskova'da, yine Novodeviçi Kabristanı'nda ortak paydamız, büyük şairimiz Nâzım Hikmet Ran'ı anmak için buluşuyoruz.

3 Haziran 1963 sabahı Moskova'da sonsuzluğa uğurladığımız Nâzım'ı, vefatının  55. yıldönümünde  Rus Türk İşadamları Birliği'nin (RTİB) organizasyonu ile Moskova'da anacağız.

Anma etkinliklerine, Türkiye'den Nâzım Hikmet Vakfı temsilcileri, sanatçılar, edebiyatçılar ve Nâzım dostları da katılacak. Şairin kabri başındaki anma töreninin ardından, akşam da Türk müziğinin değerli ismi Sıla'nın vereceği konserde buluşacağız. 

Geleneksel olarak verdiğimiz "Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü" bu yıl  Nâzım'ın eserlerini yıllardır kitlelerle buluşturan duayen tiyatro sanatçısı Genco Erkal ve Nâzım'ın eserlerini besteleyerek kitlelere ulaştıran dünyaca ünlü Azerbaycanlı besteci Prof. Dr. Arif Melikov'a  verilecek.

Anma törenleri, 3 Haziran Pazar günü sabah 11:00 de  Nâzım'ın Novodeviçi'deki kabri başında başlayıp  saat 18:00'da Russkaya Pesnya Teatr'da  Ödül töreni ve  Sıla konseri  ile devam edecek.

Etkinliklere tüm Nâzım dostları davetlidir. Ücretsiz olan davetiyeleri temin etmek ve ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bize (RTİB)aşağıdaki telefonlardan ve e-postadan ulaşabilirsiniz.

PROGRAM

3 HAZİRAN PAZAR

11:00 Nâzım'ın Novodeviçi Kabri başında buluşma ve anma töreni Adres: Lujnezkiy Proezd No:2 (Metro Sportivnaya)

18:00 SILA konseri Adres: Teatr Russkaya Pesnya Olimpiyskiy Prospekt, 14 (Metro Prospekt Mira)

Tel: + 7 495 514 13 74 
e-posta: info@rtib.org"

(TürkRus.Com)