Namoğlu'na 'dur' denilmeli

Namoğlu'na 'dur' denilmeli

29 Ocak 2019 Salı  |   Mentor

Ali Palabıyık mümkün olduğunca adil bir şekilde maç yönetmeye çalışan ve yıldızı parlayan bir hakemdi. Eğer Türk hakem dünyasındaki babadan oğula geçen mafya organizasyonu olmasa dünyanın sayılı hakemlerinden biri olurdu. 

Ama Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra çarmıha gerildi, önce Fenerbahçe düşmanı medya hedef haline getirdi sonra da artık tek işi Fenerbahçe'yi engellemek olan MHK bu fırsatı kullanarak dersini verdi ve hakemlik kariyerinin sarı-lacivertlileri katletmekten geçtiğini ona gösterdi. 

Dün akşam maçın başında onu gördüğümde dedim ki, “Nihayet adil bir hakem yönetimi görmeyi umabilirim.” Ama maç başladıktan sonra  anladım ki hakem Ali Palabıyık Fenerbahçe konusunda adil olmaması için çok net bir şekilde zılgıtı yemiş, stresten ne yaptığını bilmez haldeydi. 

Her şeyi kabul ederim ama gözünün önünde Fenerbahçeli futbolcuya yumruk atan oyuncuyu görmezden gelen, Mehmet Ekici'nin açık bir şekilde itilip düşürülmesini VAR'a baktıktan sonra da vermeyen hakemliğin hata yaptığını kabul etmem, bu artniyettir. 

Aynı şey geçen Bursaspor maçında net faulü görmezden gelen Cüneyt Çakır tarafından yapıldığı için tesadüf olduğuna inanmam. 

Hatta Ümraniye maçında Skertel'e arkası dönük pozisyonda VAR incelemesi ile kırmızı kart verilip bunun üstüne Şener'in yüzünde patlayan tekmeyi VAR incelemesine bile gerek görmeden geçiştiren Serkan Tokat'ın bunu kendi iradesi ile yaptığından şüphe ederim. 

MHK yönetiminin sistematik bir şekilde hakemlerini Fenerbahçe'ye karşı düdük çalmaları için yönlendirdiğini, uymayanları cezalandırıp tehdit ettiğini düşünürüm. 

Bir haftada 3 kez tekrarlanan şey hakem hatası değil organize bir anti-Fenerbahçe faaliyetidir. 

Ali Palabıyık  tarafından dün akşamki katliam Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrası planlanmış bir organizasyondur. 

Namoğlu yönetimi açık ve organize bir şekilde Fenerbahçe'yi biçmektedir. 

Buna dur denilmelidir...