Müslüman dostu turizm sistemi yolda!

Müslüman dostu turizm sistemi yolda!

17 Haziran 2016 Cuma  |   Köşe Yazıları

(Rus uçağı neden düşürüldü?)

-Yani bu kadar pervasız, rahat olunmaz ki! Tüm kadınlar bu durumdan rahatsız. Buna artık bir son vermen gerek!

-Haklısın ama döviz alternatifi bulmak için uğraşıyorum. Biliyorsun başından beri bunun ahlaksızlık olduğunu söylüyorum.

-Ama efendim konu turizm olmaktan çıktı. Biliyorsun çevremizde dağılan aileleri. Tüm herifler azdı, gitti hepsi birer dost tuttu kendine.

-Abartma hanım o kadar. 3-5 ailede oldu diye. Olacağı varmış demek.

-Ayol öyle deme, tüm kadınlar bizar bu konudan. Hele yazın hiçbir otele gitmek istemiyor hiç kimse Bodrum'da, Antalya'da. Sen de biliyorsun, misafirlerle gittiğimizde durumu. Perdeyle çevirmiştik o güzelim oteldeki suitimizi. Yatta da öyle.

-Evet orası öyle .

-En azından Dubai kadar olalım. Herkes usturuplu giyinsin. Plajlarda öyle yarı çıplak gezip tozmasınlar. Bak Ramazan'da mesela orda tüm otellerin restoranları perdeyle örtülü. Yiyen gizlice hatta utanarak yiyor.  Hele kendi vatandaşları sıkıysa açılsın saçılsın, anında ahlak polisi tutukluyor! Öyle her yerde içki satışı da yok. Gizli kapalı otel barlarında bir tek varmış. Bizde öyle mi. Her yer bar pavyon. Alenen günah işleniyor sokaklarda. Adı bile fena, '' barlar sokağı''. Sen bile zor adam ettin Beyoğlu'nu, Asmalı Mescid'i.  Ama bak, bir sokağı kapattın, hop öbürü açıldı. Beyoğlu'nu, Cihangir'i filan tekrar bir ele almalısın o çocuğa söyleyip... neydi adı bizim Ali Rıza'nın oğlu? Fakat esas sorun Bodrum Marmaris Antalya da. Oralar iyice sapıttı.

-!!!

-Güzelim sahillerimize aslında tüm din kardeşlerimiz koşarak gelir ama otellerimiz onlara uygun değil. Bak emin ol, eğer tüm kıyı otellerimiz uygun hale getirilse, İslam alemi dolup taşar kıyılarda. Hiçbir gavura ihtiyaç kalmaz. Üstelik gavurların on misli para harcarlar. 

-Orası öyle ama otelleri o hale getirmek, pazarlama filan zaman alır. Acil döviz gerek bize.

-Sen hele bir kafana koy, bunu öyle bir yaptırırsın ki 1-2 yılda döviz akar memlekete. Bu ahlaksız gavurlar memleketin ahlakını bozuyor görmüyor musun? Onlara bakıp bakıp sapıklaştı millet. Bu gidişi durdurmalısın. Örf ve geleneklerimize, dini değerlerimize layık bir turizm olmalı.

-Bazı oteller denedi biliyorsun ama talep az bu tesettür otellerine. Zaten Araplar İstanbul, Bursa filan geliyor daha çok. Güneye, denize talep pek yok bildiğim.

-Olmaz tabi. Oradaki gavur rezaleti varken giderler mi hiç! Sen bir temizle şu gavurları, ama önce şu Rusları bitir, biraz sürünsün o oteller, bak sonra gör hepsi nasıl istediğimiz şekle gelirler. Sen bir düğmeye bas hele kurtar şu Rus işgalinden kıyıları. Bak hazır Suriye'de aramızda tatsızlık var. Sen bulursun bir yol.

-Bir formül düşünüyorum, hele şu G20 geçsin bitsin Antalya'da  Son noktayı koyacağım.