Musa Çözen veda etti

Musa Çözen veda etti

21 Aralık 2017 Perşembe  |   Günlük

beIN Sports'ta yaşanan değişim süreci devam ediyor. Lig TV'yi kuran ekipte yer alan, Türk televizyonculuğunun ünlü ismi, yönetmen beIN Sports'tan ayrıldı.

Digiturk'deki değişim sonrası yeni yönetimle sorunlar yaşayan, ardından da sağlık sorunları nedeniyle izne çıkan Musa Çözen, emekliliğini istedi. Yönetimle anlaşarak ayrılan Çözen bugün beIN Sports'a giderek arkadaşları ile vedalaştı.

Vedasıyla ilgili Medyaradar'dan Alev Gürsoy'a konuşan Musa Çözen şunları söyledi:

"Ben yıllardır bu işi severek tutkuyla yapıyorum, en büyük tutkum futbol maçlarını çekmekti ama son zamanlarda çalışma şeklimde bir değişiklik yapıldı, bu da beni rahatsız ediyordu. Neden derseniz ben masa başı adamı değilim. Yani yıllardır o yeşil sahaların, futbolun kokusuyla yaşamış, bu aşkla işine sıkı sıkıya sarılmış bir yönetmenim. Son zamanlarda şahsıma beIN Sports'un yayın akışında yer alan haber bültenleri ve program çekimleri de yazılmaya başlandı. Oysa ki ben futbol maçı çeken bir adamım. Ki yıllardır da bu böyle. İnsan ister istemez üzülüyor. Çünkü bu işe adamışsın sen kendini bir anda bakıyorsun çok başka bir şeyle karşı karşıyasın."

ANLAŞARAK AYRILDIK, KIRGINLIK YAŞANMADI

"Kovulduğuma dair söylentileri de kabul etmiyorum, ben kendi isteğimle ayrıldım. Anlaşarak. Zaten 4 aydır devam eden bir sağlık sorunum vardı (Prostatta iltihap) bu nedenle zaman zaman işe gidemiyordum, raporlar alıyordum. E zaten orası da eskisi gibi değildi, çalışma ortamı bana göre değildi. Mesleği bırakmadım, evimde olacağım ama işimi de çok seviyorum, beni tatmin eden işler olursa yine devam edeceğim.  Ben para için değil artık kendimi tatmin etmek için yaparım bu işi İş illa para kazanmak değil. Yılların verdiği bir tecrübe ve birikim var bunu da çöpe atmamak lazım.İşimi ve ekip arkadaşlarımı, kanalımı çok seviyorum. Ayrılırken de sarılıp, kucaklaştık. En ufak kırgınlık yaşamadık.  Ben buradan özellikle yöneticimiz Bruona ve Taner Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum."

(Medyaradar)