Moğollar Nâzım için söyleyecek

Moğollar Nâzım için söyleyecek

2 Haziran 2019 Pazar  |   Günlük

Nâzım Hikmet, ölümünün 56. yıl dönümünde, her yıl olduğu gibi yine 3 Haziran'da Moskova’da anılacak. Rus Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) organize ettiği etkinlikler kapsamında Türk rock müziğinin efsane grubu "Moğollar" 2 Haziran pazar akşamı bir konser verecek.

Nazım Hikmet Anma Komitesi Başkanı Ali Galip Savaşır, konsere büyük ilgi olduğunu belirterek, "Yılda bir kez Nazım Hikmet anma törenleriyle birlikte organize ettiğimiz konserler, Rusya'da Türk toplumunun ve Rus dostlarımızı buluşması için son derece anlamlı bir vesile oluyor. Bu yıl da Moğollar konserinde, gelen herkesi ağırlamak istiyoruz. Henüz davetiye edinmemiş vatandaşlarımızı da bekliyoruz. Herkesi ağırlamak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Geleneksel hale gelen "Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü" bu yıl sanatçı Edip Akbayram  ve  Prof. Dr. Dmitriy Dmitriyeviç Vasilyev’e verilecek.  

Bu arada sanatçılar Zülfü Livaneli ve Edip Akbayram da onur konuğu olarak Moskova’ya gelecek. Nazım Hikmet Vakfı adına Zeynep Altıok ve İnci Zeynep Oral da törenlere katılacak. Ayrıca gazeteciler Hakan Aksay (T24), Deniz Zeyrek (Sözcü), Rıdvan Akar ile sanatçı Burhan Şeşen, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker ve TMMOB Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan da konuklar arasında olacak.

(TürkRus.Com)