Milliyet'ten yalanlama

Milliyet'ten yalanlama

25 Mayıs 2018 Cuma  |   Günlük

Demirören Medya Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Başkanı Gökhan Durmuş'un, Milliyet ve Vatan gazetelerinin kapatılabileceği yolundaki sözleri üzerine aşağıdaki "Çirkin iddiaya yanıtımızdır" başlığıyla şu açıklamayı yaptı:

 ''Bugün (dün) öğlen saatleri itibarıyla internet basınında yer bulan, Milliyet ve Vatan gazetelerinin kapanabileceğine yönelik ifadelerinizi üzülerek okudum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, her biri kendi alanında azımsanmayacak ölçüde sadık okuyucu/izleyici kitlesine sahip basın yayın mecraları ile Demirören Medya Holding Türkiye'nin lider, Avrupa'nın sayılı medya organizasyonlarından biridir.

Bu liderliğimizin temeli ise okurlarımıza, izleyicilerimize olan saygımız ve bu hususta onlarla aramızdaki sadakat akdidir.

Bu noktadan hareketle, 68 yıllık geçmişi ile Türk basınının en önemli yayınlarından biri olan Milliyet Gazetesi ve 16 yıldır özgün çizgisi ile özellikle genç okurların tercihi haline gelen Vatan Gazetesi, Demirören Medya Holding çatısı altında yayın hayatına aynen devam edecektir. Bu yayınların geleceğine yönelik farklı bir tasarrufumuz söz konusu değildir.

Bu nedenle, gerçeği yansıtmayan ifadelerinizi en kısa zamanda tekzip etmenizi rica ederim''

Konuyla ilgili haber: http://www.medyagunlugu.com/Haber-4682-milliyetle-vatan-kapaniyor-mu.html