Metin Göktepe anıldı

Metin Göktepe anıldı

8 Ocak 2018 Pazartesi  |   Günlük

22 yıl önce bugün "Mutlaka ben izlemeliyim" diyerek gittiği haberde polislerce gözaltına alınan ve işkenceyle katledilen Evrensel muhabiri Metin Göktepe, İstanbul Esenler'de bulunan Kemer Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

Anmaya Metin Göktepe'nin annesi Fadime Göktepe, Cumartesi İnsanları, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, DİSK Basın İş Başkanı Faruk Eren, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat,  Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yöneticileri, Gazeteci Ahmet Şık'ın eşi Yonca Şık, Gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri, Avukat Kemal Aytaç, Avukat Efkan Bolaç, Makina Mühendisleri Odası Başkanı Battal Kılıç, Evrensel Gazetesi çalışanları, Göktepe ailesi ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Sık sık "İnadına hepimiz birer Metin'iz" sloganının atıldığı anmada "Tutuklu Gazeteciler Serbest Bırakılsın", "Gazetecilere özgürlük", "Ahmet çıkacak yine yazacak", "Gazetecilik suç değildir" dövizleri ve Evrensel gazetesi taşındı. Göktepe'nin mezarına Evrensel gazetesi ile karanfiller bırakıldı.

(Evrensel)