'Medyaya dönüyor' iddiasına yalanlama

'Medyaya dönüyor' iddiasına yalanlama

26 Mart 2020 Perşembe  |   Günlük

Doğan Medya grubunun eski patronu Aydın Doğan’ın dijital medya kuracağı, medyanın başına deneyimli gazeteci Fikret Bila ve Erdoğan Aktaş’ın geçeceği iddia edildi, ancak Doğan Holding'den yalanlama geldi.

Doğan’ın bu operasyon için 700 milyon euro bütçe ayırdığı, ayrıca banka kuracağı gelen bilgiler arasında. Doğan Grubu sahibi olduğu Doğan Gazetecilik, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık, Doğan TV Holding, Doğan Haber Ajansı, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama, Doğan İnternet Yayıncılığı ve Yatırım, Doğan Media International GmbH ve Mozaik İletişim Hizmetleri’ndeki paylarının tamamını 916 milyon dolara Demirören Grubu’na devretmişti.

Doğan'dan yalanlama

Doğan Holding Kurumsal İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada iddia yalanlandı ve şöyle denildi: 

“Doğan Grubu, 2018 yılında almış olduğu karar ile medya sektöründen büyük ölçüde çıkmıştır. Medyaya geri dönmek, Grubun planları arasında kesinlikle yer almamaktadır. Haberde iddia edildiği gibi Aydın Doğan’ın veya Doğan Grubu’nun dijital veya geleneksel medya alanında yatırım planı veya düşüncesi bulunmamaktadır. 

Doğan Grubu bugün 60’ıncı yılını geride bırakan, köklü geçmişe sahip enerji, akaryakıt perakendesi, sanayi, otomotiv, finans, internet-eğlence gibi birçok alanda faaliyet gösteren Türkiye’nin en değerli yatırım holdinglerinden biridir. 60 yıldır olduğu gibi hem mevcut işleriyle, hem yeni yatırım alanlarıyla Türkiye’ye ve Türk ekonomisine değer katmaya devam edecektir."   

(Yeniçağ, Medyaradar)