Medyadaki 'çamaşırcılar'

Medyadaki 'çamaşırcılar'

12 Mart 2020 Perşembe  |   Mentor

Aslında yazmak istemiyorum çünkü öylesine çürümüş ve kirli bir futbol ortamı var ki, ne yazsan nafile… 

Taraftarı açısından Fenerbahçe de daha iyi durumda değil. Fenerbahçe'nin mağdur olmasının en büyük nedeni medyanın artık gazetecilik değil yancılık yapıyor olmasıdır ama Fenerbahçeliler sanıyor ki, yancılığı Fenerbahçe'ye yapınca bu iyi bir şey, oysa değil. Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı gazeteci olmaz. Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a, Beşiktaş'a kin tutan, hakaret eden, taraf tutan adam gazeteci değil "çamaşırcıdır", ücreti karşılığında kirli çamaşır yıkar. Gazeteci tarafsızdır, taraf tutan gazeteci vasfını kaybetmiş "çamaşırcı" olmuştur. 

Hala aptal gibi sosyal medyada 3-5 muhabirin peşinde koşuyorlar.  

Herhangi bir Türk medya mensubu Fenerbahçe açısından güvenilmezdir, kısa ve öz. 

Şansal Büyüka demiş ki, “Fenerbahçe'nin kadrosu iyi değil.” Aslında demek istediğinin meali şu: "Ben Ersun Yanal'ın dostuyum, o bana içerideyken destek olurdu, ben de şimdi ona destek oluyorum." 

Ben Ersun Yanal'ı hiç sonuçlardan dolayı eleştirmedim. Yanal Fenerbahçe'ye futbol oynatmayı başaramadı, temel eleştiri buydu. 

… Ki Denizli maçında oynanan oyunu ve mücadeleyi Esrun Yanal'la oynadığımız her maçtan daha çok beğendim ama puan kaybettik. Olsun, sahada başkaldıran bir Fenerbahçe vardı, oysa Ersun Yanal'ın takımı gol yeyince dağılıyordu. 

Ali Koç'un da saha içinde kötü olduğuna inanmıyorum, hatalar yaptı ama şampiyon olmak için engel oluşturan fahiş hatalar değildi, asıl sorun saha dışıydı. 

Ferdi, Jaja,Vedat, Zajc, Altay… Bu oyuncuların yaş ortalaması 22, hiçbiri kötü değil ve hiçbir takımın kadrosunda böyle genç 5 futbolcu yok. Serdar ligin en iyi stoperi, Tolgay, Tolga, Dirar, İsla, Rami, Zanka, Kruse, Ekici, Gustavo, Ozan,Rodrigues, Moses, Mevlüt hepsi kendini kanıtlanmış oyuncular. Üstelik bu oyuncular Başakşehir ve Beşiktaş maçlarını çok iyi oynadı, içeride ilk yarı çok iyiydiler ama Ersun Yanal bu kadroyu yönetemedi. Maç kazanamadı demiyorum, futbol oynatamadı. 

Fenerbahçe'yi bu duruma getiren saha dışıydı.   

Medyanın "çamaşırcı"lığını yazdım. 

3 tane fanatik Galatasaraylı hakemi yazdım. 

Ama asıl İrlandalılar içimizdeydi. Ali Koç'un en büyük hatası eski yönetimin parçası olmuş herkesi tamamen kulüpten dışlayıp hesap sormamaktır. Aykut Kocaman'ın yardımcıları Cocu'yu yedi, basketbol takımındaki muhbirler Obradoviç hikayeleri ile yönetimin ayağına çelme taktı, kulüpten haberler sızdı, kim bilir neler oldu, neler olacak. O kulüpte eski yönetimle çalışmış bir kişi kalsa bile zarardır. 

“Çamaşırcılar” sayfalar dolusu Koç Holding-Zekeriya Alp ilişkisini sorguladılar ki, Nihat Özdemir ve ikisi Goebbels hamlesiydi, Fenerbahçe’ye linci Fenerbahçelilere yaptırılacaktı. Zekeriya Alp de Koç üzerinden vurulacaktı. 

Peki Zekeriya Alp'i sorgulayan medya TFF Başkanı’nın, biri başkan 3 eski Fenerbahçe yöneticisi ile ortak olmasını niye sorgulamadı? 

“Çamaşırcılar sormadı” ama ben sorayım. 

Aziz Yıldırım, Ali Yıldırım ve Murat Özaydınlı TFF Başkanı Nihat Özdemir'le ortaklar mı? 

Fenerbahçe seçim sürecinde Ali Koç'a her türlü iftira eden bir anlayışla birlikte ve ortak olmak Nihat Özdemir'in kararlarını etkiliyor mu? 

Onlarca barajı olan Nihat Özdemir kendi barajının etek suyundaki 10 milyon dolarlık bu lisansı neden bu yöneticilerle paylaştı? (*) Kesinlikle bir çıkar ilişkisi ima etmiyorum, burada söz konusu olan bağlılıktır ve dostluktur. 

Peki, TFF Başkanı Nihat Özdemir bu kadar sevdiği Aziz Yıldırım'ı seçimde darmadağın eden Ali Koç'a karşı art niyetsiz ve objektif olabilir mi?  

Bir videoda geçen Ziraat Bankası Genel Müdürü’nün "Fenerbahçe'yi küme düşüreceğiz" şakası böyle bir düşmanlığı ifade eden bir sohbetin ardından mı yapılmıştı? 

Ziraat Bankası profesyonellerinden Berrin Mahmutoğlu'nun yer aldığı lisans kurulun devre arasında Fenerbahçe'nin transferlerini engellemek için her türlü yolu izlemesi ona yansıyan böyle bir düşmanlığının eseri miydi? 

Nihat Özdemir ortağı ve çok sevdiği Aziz Yıldırım'ın koltuğunu elinden alan Ali Koç'a kızgın mı? 

“Çamaşırcılar” soramaz, ben soruyorum.

 https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/fenerbahcelilerden-80-milyon-dolarlik-baraj-15674874