Medyada yaprak dökümü

Medyada yaprak dökümü

22 Aralık 2017 Cuma  |   Günlük

Yıl sonuyla birlikte medyada her yıl yaşanan yaprak dökümü yeniden başladı...Hürriyet, gazetenin duayen isimleri Fikret Ercan, Tufan Türenç ve köşe yazarlarından Gila Benmayor ile yollarını ayırdı.

Haberi ilk duyuran Medyaradar, Yayın Koordinatörü Ercan ve Yazı İşleri Müdürü Türenç'le yolların karşılıklı anlaşılarak ayrıldığını bildirdi. Buna karşılık Medyatava, uzun süredir gazetenin sembol isimleri olan Ercan ve Türenç'in işten çıkarıldığını yazdı.

Hürriyet'in mutfağındaki en kıdemli isim olarak bilinen Ercan, yıllarca gazetenin birinci sayfasını yaptı. Ercan'ın ismi Berberoğlu'nun istifasının ardından bir dönem Genel Yayın Yönetmenliği için de geçmişti. Yıllarca Hürriyet ailesinin bir parçası olan usta gazeteci birçok genel yayın yönetmeni ile çalıştı. Türenç ise, 1988 yılından beri Hürriyet'te çalışıyordu. Ercan ve Türenç'in hemen ardından köşe yazarlarından Benmayor ile de yolların ayrıldığı öğrenildi.

Hürriyet önceki gün de spor yazarı Ali Ece'yi işten çıkarmıştı.

2 spiker

Ayrıca, kadrosuna sezon öncesi Güntekin Onay, Yalçın Çetin gibi önemli isimleri dahil eden beIN Sports, Digiturk'un Lig TV döneminde de kanalda bulunan spikerlerden ikisi ile yollarını ayırdı.

Digiturk beIN Media bünyesinde bulunan beIN Sports kanallarında görev alan Müjdat Mustafa Muratoğlu ve Çağdaş Tok, sosyal medya hesaplarından kanaldan ayrıldıklarını açıkladı.

(Medyaradar, Medyatava, Medya Günlüğü)