Medya Günlüğü'nde 2 yeni yazar

Medya Günlüğü'nde 2 yeni yazar

29 Temmuz 2015 Çarşamba  |   MG Özel

Bağımsız medya eleştiri sitesi Medya Günlüğü'nün konuk yazarlarına iki yeni isim daha katılıyor...

Söyleyecek sözü olan herkese konu kısıtlaması olmadan kapılarını açan Medya Günlüğü'nde yarından (cuma) itibaren Baran Cengiz'le ve Başar Yitiksöz'ün yazıları yayınlayacak.

Paris'te hukuk öğrenimi gören 23 yaşındaki Cengiz ilk  "Paris Mektubu"nda, "...Bir gün yazar olmak isteyen ben, bir şey karşıma çıkınca onu tanımak için kendimce sorular soruyorum ve kendimi tanıtırken de bana sorulan sorulara, soruların cevaplarını değil, kendimi sorgusuz nasıl tanıtacaksam o şekilde cevaplar veriyorum. Yukarıda anlatmaya çalıştığım, her sabah aynada karşıma çıkan adamı ben de tanımıyorum ki anlatabileyim, sorulara ona uygun cevap vereyim. Ben olmak nasıl bir şeydir bilmiyorum, hiç başka biri olmadım ki bilebileyim. "diyor.

Başar Yitiksöz mahlasıyla yazacak konuk yazar da ilk yazısında, "Her şey kendi hikâyemdir. burada yazılacaklar toplumsala çok az dokunur; belki  o yüzden bir medya sitesi için, "bir habercilikle bağlantılı site" için çok bireysel. az toplumsal. olsun. Ben başımı kaldıramadım ki kendimden, sorunlarımdan. Kafka gibi yazıyorum. yazmak zorunda kaldığım için, "mecburiyet"ten. İçimi dökmek için daha çok. İnsanlara doğrudan seslenmeyi beceremeyen biri olarak, burada da doğrudan seslenemiyorum ya...."diyor.

Medya Günlüğü'nde lonuk yazar olmak isteyenler info@medyagunlugu.com adresine elektronik posta gönderebilir.

 

30.7.2015