Medya Günlüğü 5 yaşında

Medya Günlüğü 5 yaşında

6 Nisan 2018 Cuma  |   MG Özel

Yayın hayatına 7 Nisan 2013 tarihinde atılan bağımsız medya eleştiri ve fikir sitesi Medya Günlüğü (MG) kuruluşunun 5. yılını kutluyor.

"Medya eleştiri sitesi" olarak yayına başlayan Medya Günlüğü, zaman içinde bu işlevine ek olarak, düşüncelerini herhangi bir baskı ve müdahale olmadan dile getirmek isteyenler için bir fikir sitesine, özgür bir platforma da dönüştü. MG, Türkiye'de çok yaygın olan ajanslardan gelen haberleri "kopyala yapıştır" yöntemiyle yapılan gazeteciliğe karşı çıkıyor. Bunun tek istisnası ve gazeteciler ve sorunlarını ilgilendiren haberler. Bugüne kadar sitede yer alan 4500'den fazla haber, yazı, röportaj, foto röportaj, söyleşi ve izlenimin çok büyük bölümü MG tarafından üretildi.

Medya Günlüğü son zamanlarda Rusya ile konularda belki de en sık başvurulan kaynak haline geldi. Türkiye'de Rusya ile ilgili konularda en çok, en kapsamlı ve en hızlı değerlendirmeler, en ilginç ve özgün yazılar sitede yer alıyor.

MG genç gazetecilere seslerini duyurabilecekleri bir platform yaratmaya da büyük önem veriyor.

Elbette tarafsız değil...

Gazeteci, gazetecilik ilkeleri, demokrasi, insan hakları ve basın özgürlüğünden yana taraf...

MG maddi kazancın değil, gazetecilik misyonunun peşinde....

Bağımsızlığını korumak için sayfalarına reklam almıyor....

Medya Günlüğü beş yıl içinde zengin bir yazar kadrosuna ulaştı...

Prof. Dr. Suat Çağlayan, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, ANAP eski Başkanı Nesrin Nas, CHP eski Milletvekili Şahin Mengü, Prof. Dr. Güler Korutürk, Prof. Dr. Gaye Usluler, Prof. Dr. Osman Akdemir, Dr. Volkan Özdemir, Dr. Ülkümen Rodoplu, Dr. Ömer Dönderici, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk, Eminağaoğlu, Nasrullah Ayan, Aydın Sezer, Orhan Alpdündar, Zafer Arapkirli, Cenk Başlamış, Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Kemal Sümer, Cumhur Deliceırmak, Bilge Egemen, Murat Selam, Serdar Yılmaz, Burak Alparslan, Aylin Okutan, Ebitenmaki (mahlas), M.Hakkı Yazıcı, Gökçe Bilgin Özzorlu, Buket Nişel, Analizör (mahlas)  Samih Güven, Cengiz İzmirli (mahlas) Hakan Başak, Baran Cengiz, Başar Yitiksöz (mahlas), Mustafa Hikmet (mahlas), Dilek Şen, Okay Deprem, Hülya Arslan, İlhan İlmenöz, Ali Altay Tuna, Erdal Çolak, Hakan Şevket Telkes, Çizofren (mahlas), Ali Rıza Sığırcı, Umut Yılmaz (mahlas), M. Yıldırım Aktuğan, Nafikar Turan, spor yazılarıyla Mentor (mahlas) ve mizah yazılarıyla Keçi Fikri Medya Günlüğü'nde yazdı, yazıyor...

Özgür medya platformu MG'yi destekleyen, takip eden ve yazılarını sosyal medyada paylaşan okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Medya Günlüğü