Medya Günlüğü 3 yaşında

Medya Günlüğü 3 yaşında

7 Nisan 2016 Perşembe  |   MG Özel

Yayın hayatına 7 Nisan 2013 tarihinde atılan bağımsız medya eleştiri sitesi Medya Günlüğü kuruluşunun 3. yılını kutluyor. 

Medya Günlüğü, gazetecilik standartlarının düştüğü, gazeteciye talebin neredeyse kalmadığı ve gerçek basın emekçilerinin sektör dışına itildiği koşullarda yayın hayatına başladı. Çok sayıda örneği bulunan haber sitelerinden farklı olarak Medya Günlüğü, medya eleştirisine odaklandı ve bugüne kadar 2000'den fazla haber, yazı, röportaj, foto röportaj, söyleşi ve izlenime yer verdi. "Kopyala yapıştır" türü gazeteciliğe karşı olan Medya Günlüğü, Türkiye'de ender görülen şekilde içeriğinin neredeyse tamamını kendisi üreterek unutulmaya yüz tutmuş özel haberciliğe katkıda bulunmaya çalıştı.

Site zaman içinde farklı görüşlerin serbestçe dile getirildiği özgür bir platforma da dönüştü. Medya Günlüğü yazarları çok farklı alanlardaki görüşlerini hiçbir kısıtlama olmadan istedikleri gibi dile getiriyor.

Medya Günlüğü aynı zamanda Rusya ile konularda en sık başvurulan kaynakların başında geliyor.

Medya Günlüğü genç gazetecilere seslerini duyurabilecekleri bir platform yaratmaya da büyük önem veriyor.

Gururla söylüyoruz, kimseden talimat almıyoruz, kimsenin baskısıyla yazmıyoruz, bu nedenle vicdanımız rahat.

Peki, tarafsız mıyız?

Hayır, tarafsız değiliz!

Gazeteciden, gazetecilik ilkelerinden, demokrasiden, insan haklarından ve basın özgürlüğünden yana tarafız.

Maddi kazanç peşinde değiliz.

Bu nedenle sayfalarımıza reklam almıyoruz.

Medya Günlüğü üç yıl içinde zengin bir yazar kadrosuna ulaştı.

Prof.Dr. Suat Çağlayan, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, ANAP eski Başkanı Nesrin Nas, Prof.Dr. Güler Korutürk, Prof.Dr. Osman Akdemir, Dr. Volkan Özdemir, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk, Eminağaoğlu, Nasrullah Ayan, Aydın Sezer, Orhan Alpdündar, Cenk Başlamış, Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Kemal Sümer, Selam Olsun (mahlas), Serdar Yılmaz, Burak Alparslan, Aylin Okutan, Ebitenmaki (mahlas), M.Hakkı Yazıcı, Baran Cengiz, Başar Yitiksöz (mahlas), Mustafa Hikmet (mahlas), Dilek Şen, Okay Deprem, Ali Altay Tuna, spor yazılarıyla Mentor (mahlas) ve mizah yazılarıyla Keçi Fikri Medya Günlüğü'nde...

Özgür medya platformu Medya Günlüğü'nü destekleyen, takip eden ve yazılarını sosyal medyada paylaşan okurlarımıza teşekkür ediyoruz.

Medya Günlüğü

e posta     :medyagunlugu@medyagunlugu.com

                 info@medyagunlugu.com

Twitter      :@mgunlugu

Facebook:https://www.facebook.com/medyagunlugu