Matematiksel aday

Matematiksel aday

2 Mayıs 2018 Çarşamba  |   Serbest Kürsü

Hayat matematiktir, çok net. Rakamlar asla yalan söylemez. Yorumlara falan açık değildir. Kimi zekiler çıkar bazen 2+2 eşittir 5 falan derler, inanmayın. Eğer 5 ise o zaman 4 yalandır. Sonuç tektir. 

CHP lideri KK hala adayını açıklayacak. Açıklayamıyor. Niye? Çünkü hesaplar tutmuyor. Matematiksel sonuçlar tatmin etmiyor. Biliyor ki tek atımlık kurşun kaldı, karavana olursa memleketin hali duman. Sadece memleket mi, CHP de çok kan kaybeder, belki de tarihe gömülür. 

Bu yüzden KK sabah akşam düşünüyor, onunla bununla konuşuyor, nabız yokluyor, anket manket... Ama sonuç değişmiyor ki hala arayış içinde. Ve adayını açıklamadığı her geçen gün iktidarın elini kuvvetlendiriyor. 

Beyin çok tembeldir, her koşula anında uyum sağlar. Önce direnir gibi yapar ama aslında istediği süreklilik arzeden düzendir. Eğer CHP 3 gün daha beklerse, adayı kim olursa olsun maça yenik başlayacak.

Benim CHP'deki yönetim kadrosuna bir önerim var;

Eğer matematiğe inanıyorsanız, eğer iktidar olmak istiyorsanız, eğer ciddiyseniz bir de şu alternatifi düşünün;

KK çıksın desin ki; CHP adayı Muharrim İnce ya da baska birisi. Ama hemen akabinde yardımcılarını da açıklasın. Yani, insanlar başkana oy verirken yardımcılarına da oy versin. Yardımcıları olarak da Mollaoğlu, Akşener ve Demirtaş, hatta yanlarına Doğu Perinçek'i de eklesin. Madem bu bir millet - devlet meselesi, o zaman alın size ittifak. Büyük bir basın toplantısıyla bunu açıklayın. Diğer isimleri ikna edin... Çıkın açıklayın.

Aynı şeyi, Meral Akşener, Mollaoğlu ve dğerleri de yapsın. Bu kişiler halka desin ki, içimizden kim başkan olursa diğerleri onun yardımcıları olacak!! 

Deyin şunu bakın o zaman neler olacak.

Matematiksel olarak kazanmanın formülü budur!

Analizör