Kurgulanmış lig istemiyoruz

Kurgulanmış lig istemiyoruz

28 Mayıs 2019 Salı  |   Köşe Yazıları

Acısıyla tatlısıyla bir futbol sezonunu daha geride bıraktık. Sezon sonunda kimileri sevinip mutlu olurken, kimileri de istediğini elde edemedi ve üzüldü. 

Artık her şeyi açıklamanın zamanı  da geldi. Sıkı durun açıklıyorum. Bu lig tamamen kurgulanmıştır sevgili okurlarım. Kurgulayanlar da kripto Galatasaraylılardır. Bu sezon hem lig şampiyonluğunun hem de ZTK’nın Galatasaray tarafından kazanılması sizce normal midir? 

Evet gizli Galatasaraylılar tarafından yapılan bu kurgulama işi sadece bu sezona ait değildir. Geçmiş yıllarda da buna benzer kurgular yapılmıştır. Biraz eskilere gidelim. Mesela Mehmet Ali Aydınlar’ı federasyon başkanı yapan güç, derin Galatasaraylılardır. Biliyorum bir çoğunuz bu gerçeği ilk defa öğreniyorsunuz. 

Ancak Aydınlar’ın sayın Aziz Yıldırım ile arası bozulunca Galatasaraylı olduğu ve kurguladıkları anlaşılmasın diye gizli ve derin güçler  planda bir değişikliğe gitmiştir. 

Yeni federasyon başkanlığı için bu sefer yine koyu bir Galatasaraylı olan Yıldırım Demirören ismi düşünülmüştür. 

Yıldırım Demirören’i  o makama getiren de liseci Galatasaraylılardır. Hatta Yıldırım Demirören gizli liselidir. O nasıl oluyor derseniz, ilkokuldan sonra Galatasaray lisesi sınavlarını kazanan Demirören’i rahmetli babası, Galatasaraylılığı belli olmasın diye onu başka bir okula kaydetmiştir. 

Aradan geçen yıllarda Galatasaraylılığını çok iyi gizlemeyi başaran Yıldırım Bey, bu amaçla Beşiktaş kulübüne üye olmuş ve orada başkanlığa kadar yükselmiştir.  

Sayın Demirören’in BJK başkanlığı sırasında yaptıklarına bakarsanız nasıl iyi bir Galatasaraylı olduğunu görürsünüz. Düşünün hala BJK’den alacakları olan bir başkan...TFF başkanlığı süresince büyük aşkı Galatasaray için de elinden gelen çabayı göstermiştir. 

Her şeyden önce yabancı kuralını değiştirerek takımların kadrolarında 14 yabancı  bulundurmasına izin veren ve Galatasaray’ın önünü açan  kişi kimdir? Tabii ki Yıldırım Demirören... 

Ayrıca Yıldırım Demirören  Galatasaray’a kupa verirken yüzünü ve vücut hareketlerini iyice inceleyin. O  ne kadar somurtursa somurtsun, ruh halini ne kadar gizlerse gizlesin biz yemeyiz. Hala Demirören’in gizli Galatasaraylı olduğuna inanmıyorsanız, Fatih Terim’in kim tarafından  ne zaman Milli takımdan gönderildiğine bakın her şeyi apaçık görürsünüz. 

Geçen sezon Tudor döneminde Galatasaray, arka arkaya yenilgiler alınca buna dayanamayan Yıldırım Demirören, Terim’i Milli takımdan göndererek ligin 16. haftasında Galatasaray’ın başına geçmesini sağlamıştır. 

Kurgu ve şampiyonluk planlama işlerinde uzman olan Demirören ve federasyonu bu sezon yaptıkları çok belli olmasın diye Fatih Terim’e 10 maç, Mustafa Cengiz’e de 150 gün ceza vermiştir. Hatta diğer kulüplerin istemiyle MHK başkanı Yusuf Namoğlu’nu görevden almasına rağmen yaptığı tüm kurgular ortaya çıkmıştır. 

Federasyon başkanlığı sırasında açık açık Galatasaray’ı kollayan, TFF yönetim kurulunu, MHK ve PFDK’yı Galatasaraylı isimlerle dolduran Demirören, tribünlerden yükselen "yeteeer Yıldırım Demirören yeteeeer" tezahüratları karşısında çok fazla direnememiş ve  "amaaan ben zaten iş adamıyım, çekilir köşeme işime bakarım" diyerek koltuğu  Hüsnü Güreli’ye devretmiştir. 

Tabii şimdi siz sayın Hüsnü Güreli’yi Beşiktaşlı sanıyorsunuz ama öyle değil. Ben yakın dostlarının yalancısıyım ama bir ortamda "bileklerimi kesseniz sarı-kırmızı akar" dediği rivayet olunur. Galatasaray’ın son şampiyonluk töreninde kupa verirken Güreli’nin yüzüne bakın, nasıl sıkı bir Galatasaraylı olduğunu hemen anlarsınız.  

Şimdi  1 Haziran’da TFF başkanlığı için seçim yapılacak. En büyük aday da seçilmesine kesin gözüyle bakılan sayın Nihat Özdemir. Artık Galatasaray’ın TFF içindeki ve üzerindeki hakimiyeti son bulacak, kurgu işleri de bitecek diye düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz. 

Bakın göreceksiniz  şimdi Galatasaray taraftarının  çoğu "Nihat Özdemir’i istemiyoruz’"diyecektir. Çünkü kurgunun ve planın ilk aşaması bunu gerektirir. Aslında sayın Özdemir uzun yıllardır liseciler ve derin Galatasaray tarafından bu görev için hazırlanmaktadır. Daha önce Fenerbahçe’de görev yapmış olması gerçekleri değiştirmez.  

Hıncal Uluç ile cemiyette  gizli gizli "Re re re Ra ra ra" diye bağırdığını görenler varmış, ben onların yalancısıyım. Kimsenin günahını almak da istemem ama bana gelen duyumlar bu yönde. 

1 Haziran’da Nihat Özdemir TFF başkanı olursa Galatasaray’ın gelecek sezonlarda sayısız şampiyonlukları şimdiden hayırlı olsun. Demedi demeyin... 

Son 8 sezonda Galatasaray’ın 5 kez şampiyon olması ve son 6 Türkiye Kupasından 4’ünü alması futbolumuzun kurgulandığının en büyük kanıtı değil midir? 

Yazının sonuna geldik ama size son 20-25 yılda en fazla Galatasaray şampiyonluğu gören ve bu kurgu işlerinde en büyük payı olan kripto  Galatasaraylının kim olduğunu açıklamadım. Şimdilik o da bana kalsın, belki başka bir yazımda açıklarım. Zaten kim olduğunu çoğunuz anlamışsınızdır. 

Oyun büyük sevgili futbolseverler. Futbolda kurgu istemiyoruz. Yaşasın temiz futbol... 

NOT: Bu yazı tamamen kurgudan ibaret olup hiçbir kişi ve kurumu hedef almamaktadır. Ciddiye ve dikkate almayınız.