Kocaman'ın hakkı Kocaman'a

Kocaman'ın hakkı Kocaman'a

1 Şubat 2018 Perşembe  |   Mentor

Aykut Kocaman hakkımdaki fikirlerimi defalarca yazdım ama hakemler konusunda haklı hem de çok haklı. Ancak konu hakem konusu değil çünkü Federasyon'un kuruluşu ve işleyişi hukuki değil. Şantaj, para, tehdit, entrika hepsi var. 

Tekrar olacak ama toplum olarak hafızamız olmadığı için hatırlatmakta yarar var....

Beşiktaş'ın TFF Başkanına 100 milyon euro civarı borcu var ve TFF Başkanı bu parayı almaya kararlı, Beşiktaş'ın borcu ödemesi için başarılı olup para kazanması gerekiyor, parasını almak isteyen birinin gönlünün Beşiktaş'ın başarılı olmasına kayması kaçınılmaz. Zaten bu durum daha önce yazdığım gibi FIFA ahlaki kurallarına göre yasaklanmış.

Rıdvan Dilmen TFF için sahtekarlık yapıyorlar dedi, TFF yapmıyoruz diyemedi. Rıdvan Dilmen tarafından ortaya atılan "sahtekar TFF" iddiası hala ortada ve cevapsız sorular var.

Fatih Terim TFF'den 13 milyon TL. istiyor dava açtı, insan merak ediyor, acaba Federasyon hocam sen davayı çek biz de sana kol kanat gereriz deyip anlaşmayı deneyebilir mi? Bilmiyorum ama FIFA etik kurallarına göre böyle bir çelişki yaratılamaz, kısacası Terim Türkiye'de takım çalıştırmamalı ama çalıştırıyor.

Bitmedi...

Erman Toroğlu Beşiktaş Başkanı'nın elinde TFF Başkanı'nı hapse attıracak belgeler olduğunu ve bu belgelerle şantaj yaptığını söyledi, artık rezaletin son halkası diyebileceğim bir gelişme ama medya suskun; niye çünkü spor medyasının önemli isimleri bir TFF yönetim kurulu üyesinin şirketinden dolgun maaşlar alıyor, o yüzden de TFF'nin bu rezil halini yazamazlar.

Kısacası herkes TFF'yi bir tarafından tutmuş oyuncak gibi oynatıyor sahipsiz, hakemler sadece piyon, balık baştan kokmuş!..