'Kıvanç duyduğumuz yayınlar yaptık'

'Kıvanç duyduğumuz yayınlar yaptık'

30 Temmuz 2019 Salı  |   Günlük

NTV spikeri Oğuz Haksever, yaklaşık 20 yıldır çalıştığı kanala bir veda mektubu yayınlayarak veda etti.

Son dönemde iki gafı canlı yayın sırasında ekrana yansıyan Haksever'in emekliye ayrılacağı bir süredir konuşuluyordu. Haksever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mayıs ayındaki Yassıada ziyareti sırasında sesinin yayına verildiğini bilmeden, "Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun..." demiş, ardından tepkisinin projeyi yapanlara yönelik olduğunu savunmuştu. Geçen ay da Haksever'in rejiyle işaretleşmesi canlı yayın sırasında ekrana yansımıştı. Bir zamanlar Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı olan NTV, Gezi olayları sırasındaki tutumuyla tepki çekmiş ve seyirci sayısı azalmıştı.

Haksever'in veda mektubu şöyle:

Değerli arkadaşlarım; kardeşlerim, dostlarım, 

19 yıl 7 aylık hikayenin dopdolu, kahramanları için hep güzel duygularla bezeli; içe yazılmış, görünmez sayfalarından sonra boşluk başlıyor. 

Hep birlikte kıvanç duyduğumuz, duyacağımız yayınlar yaptık. 

İçimde bu kurumdan gelip geçmiş, gelmiş ve yola devam eden hiç kimse için kendi özelimde bir olumsuzluk bulmuyorum . 

Gerçekten... 

İyi duygularımı yazmak için çok sayıda tuşa basabilirim. Ama yukarıdaki ve aşağıdaki harflerin, karakterlerin her bir zerresine sizler için iyi duygularımı; sağlık, mutluluk, başarı dileklerimi yüklediğimi, iliştirdiğimi bilmenizi rica ediyorum. 

Hayatımın çok önemli bir bölümüne; üçte birine,meslek hayatımın yarısına eşliğiniz ve katkınız için şükran duyuyorum. 

Aranızda bilenler var. Kırdığımı düşündüğüm yoldaşlarımdan kısa sürede özür dilemişimdir. Basiretimin bağlandığı bir özürlük olayım varsa beni affetmelerini diliyorum. 

Sevgi ve saygılarımla, 

Oğuz Haksever 

“Oğuz Abi”

İlgili haberin linki: http://medyagunlugu.com/haber/neresi-yasli-be-45293