'Kendi isteğimle ayrıldım'

'Kendi isteğimle ayrıldım'

10 Ağustos 2019 Cumartesi  |   Günlük

Demirören Medya Grubu CEO’su Mehmet Soysal, yaklaşık bir buçuk önce getirildiği görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını söyledi.

Gazeteci Murat Yetkin'in sorularını yanıtlayan Soysal, "“Kendi isteğimle icra kurul başkanlıklarını bıraktım. Hürriyet yazarı ve yönetim kurul üyesi olarak devam ediyorum. Hepsi bu. Son dört aydan beri isteğim böyle idi" dedi. Sosyal, CNN Türk ve DHA'da son günlerde yaşanan üst düzey değişiklikler için ise, "O arkadaşları getiren bendim. Ama uyum sağlamakta zorlandılar. Görevlerini bırakmaları da benim tasarrufumdu. Bunun dışındaki telkin ve baskılar bana olmadı" diye konuştu. 

Bora Bayraktar'ın ayrılığıyla boşalan CNN Türk Genel Müdürlüğü görevine Murat Yancı getirilmiş, DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanışmet'in yerine ise Kubilay Gülbek atanmıştı.  Bu gelişmelerin ardından önce CNN Türk Haber Koordinatörü İrfan Sapmaz izne çıkarıldı. Sapmaz’ın izin dönüşü kurum ile yollarını ayırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ardından temmuz 2018'den bugüne kadar haber müdürlüğü görevinde bulunan Emel Okaygün ile yollar ayrıldı. Daha önce El Cezire Türk, CNN Türk, Habertürk'te editör, haber müdür yardımcısı ve şef editör olarak görev yapan Okaygün'ün ayrılığıyla boşalan koltuğa ise 3 yıldır gece editörlüğü görevinde bulunan İdris Arıkan getirildi. Son olarak da Demirören Grubunun dijital içeriklerinden sorumlu olan Bülent Ayanoğlu izne çıkarıldı.

Sosyal'ın Yetkin'e açıklamalarının ayrıntısı için tıklayın