Kanal D'de işten çıkarma

Kanal D'de işten çıkarma

1 Ağustos 2018 Çarşamba  |   Günlük

Demirören Medya Grubu'nun Doğan Medya Grubu'ndan satın aldığı Kanal D'de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor.

Demirören Medya Grubu'na geçtikten sonra Show Haber ekibinin büyük bölümü Kanal D Haber'e transfer edilmiş, ancak bir süre sonra Genel Yayın Yönetmeni Ramazan Kurnaz'ın haber sunucusu Buket Aydın ile anlaşmazlığı nedeniyle işine son verilmişti.

Show Haber'den Ramazan Kurnaz ile birlikte Kanal D'ye transfer olan isimlerle de yollar bir bir ayrılmaya başlandı.

Kanalda Haber Müdürlüğü görevinde bulunan Fırat Çatalbaş ile Derya Bozdinç, Sorumlu Haber Müdürü Neşe Toptaş, görsel yönetmen Görkem Eğinlioğlu, muhabir Duygu Kaya, montajcı Hakan..., kameraman Başar Günal'ın görevlerine son verildi.

Kral TV'de de...

Kral TV'de de tenkisat depremi yaşanıyor. Kanalda muhabir, montajcı ve kameramanlardan oluşan toplam 11 kişi ile yollar ayrıldı. Kanalla yolları isimler arasında muhabir Bora Bağcıbaş da yer alıyor. Önümüzdeki günlerde STAR ve NTV Haber merkezleri ile NTV.com.tr'de de büyük çaplı bir tenkisat yapılacağı konuşuluyor.

Dünya'da istifa

Ekonomi gazetesi Dünya'da da flaş bir gelişme yaşandı. Bir süredir çalışanlarına maaş ödemediği iddialarıyla gündeme gelen gazetenin üst düzey koltuğunda ayrılık yaşandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Hakan Güldağ'ın yönetimin kendisinden talep ettiği tenkisat listesine karşı çıkarak görevinden ayrıldığı öğrenildi. Güldağ bu görevi 2008 Mayıs ayından bu yana sürdürüyordu.

(Medyaradar, Medyatava)