'Kanaat teknisyenleri'

'Kanaat teknisyenleri'

27 Aralık 2019 Cuma  |   Mentor

Bir kere şunu kabul edelim, Fenerbahçeliler'in büyük çoğunluğu daha bilinçli ve aydın bir toplum kesimini ifade ettiği için sosyal medyanın varoş tarzına ilgi göstermiyor. Kulübün kurumsal yapısı da Hindistan'tan organize edilmiş gündem yaratmayı tercih etmeyince sosyal medya Fenerbahçe için kullanılan bir kanal değil. 

Sosyal Medyanın sahte dünyasını tanımak isterseniz aşağıdaki linklerde bulunan yazıları okuyabilirsiniz. 

Gelelim yazımızın konusuna...

Fenerbahçe'yi sosyal medyadan ibaret sanan 3-5 "kanaat teknisyeni" son günlerde "Fenerbahçeliler birleşmeli" vs. gibi gerçek yaşamda karşılığı olmayan argümanlar üretmeye başladı. Sanırım "Azizci", "Aykutçu", "Ersuncu" gibi grup ve etiketlerin Fenerbahçe camiası içinde bir güç olduğunu ve dikkate alınmaları gerektiğini göstermek için  bir algı çalışması ama gerçek yaşamda karşılığı yok bunun. Kadıköy dışında böyle bir tartışma yok, Fenerbahçeli başkanının, takımının arkasında, gerisi 3-5 tane sosyal medya tezgahı o kadar. 

Fenerbahçeliler'in olduğu ortamlarda konuşulanlar şunlar: Sezon sonu şampiyon olacak mıyız? Basketbol takımı F4 yapar mı? Socar sponsor olacak mı? Kimse yukarıdaki isimleri konuşmuyor. 

Kendilerini kendileri tarafından lider ilan eden aslında "kanaat teknisyeni" olmaktan öteye gidememiş insanların hezeyanları bunlar. 

Fenerbahçe ile var olmaya alışmış insanların refleksi ne "Azizcisi" ne "Aykutcusu" ne de "Ersuncusu" Ali Koç seçildiğinde nerede ise aynı yerde camia. 

Fenerbahçe'yi Kadıköy'deki küçük dünyanıza hapsetmekten vazgeçin ne siz Fenerbahçe'nin tamamısınız ne de sizin fikirleriniz Fenerbahçe'yi ifade ediyor. 

Bırakın Fenerbahçe'nin yakasını Fenerbahçe'nin size ihtiyacı yok sizin ona ihtiyacınız var.

 

https://www.brandingturkiye.com/takipci-satin-almak-kurumsal-varosluk-mu-yoksa-bir-mecburiyet-mi/

https://www.medyafaresi.com/haber/ortalik-karisti-youtuberlar-sahte-abone-ile-mi-yildiz-oldu/915792

https://www.campaigntr.com/internette-un-pesinde-sahte-influencer-olmak-cok-kolay/

https://www.birgun.net/haber/spotify-in-satilik-muzik-listelerini-kesfetmeye-hazir-misin-266854