İ.Ü. öğrencilerine destek

İ.Ü. öğrencilerine destek

5 Ocak 2020 Pazar  |   Günlük

Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Haluk Bilginer, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin boykot kararına destek verdi. 

Sosyal medya hesabını pek çok oyuncuya kıyasla çok aktif olarak kullanmasa da önemli konular hakkında yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Bilginer, bu defa İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı yemek boykotu hakkında bir paylaşımda bulundu. 

İstanbul Üniversitesi, geçtiğimiz yıl 2,75 lira olan öğün ücretini 3,5 liraya çıkartarak tepki çekmişti. Bu yıl da önce kahvaltı öğününü kaldıran sonrasında da günde indirimli 3 öğün yemek hakkını tek öğüne düşüren üniversite yönetimine, öğrenciler karşı çıktı. 

Bu konuyla ilgili sosyal medyada yapılan çok sayıda paylaşımdan birine de oyuncu Bilginer imza attı. Bilginer Twitter hesabı üzerinden yaşananlarla ilgili olarak, "Öğrencisi açken tok yatan rektör bizden değildir" paylaşımında bulundu. 

İstanbul Üniversitesi yönetiminin yemekhanedeki kahvaltı servisini kaldırmasına ve indirimli yemek hakkını tek öğünle sınırlamasına, duayen sanatçı Genco Erkal'dan da tepki geldi. 

Twitter’dan kararı kınayan Erkal, “İstanbul Üniversitesi’nde kahvaltıyı kesmişler. Hiç utanma kalmamış. Çocukların çoğu zaten zar zor karınlarını doyuruyorlar. Keseceksen başka taraftan kes” dedi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bahadır Erdem de, 10 bin lira tutarındaki ocak ayı maaşını öğrencilerin yemek yemesine yardım etmek amacıyla bağışlayacağını açıkladı.

(Medyatava, Medya Günlüğü)