Ismarlama saygı olmaz

Ismarlama saygı olmaz

30 Ocak 2018 Salı  |   Mentor

Terbiyesizlik kişinin kendi yetersizliklerini dışa vurmasıdır, eğer bir insan ağza alınmayacak sözlerle başka birine saldırıyorsa bilin ki kendi zaaflarını ve yetersizliklerini gizlemeye çalışıyordur.

Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü  İgor Tudor'a "lan" dediklerinde bunun saygısızlık olduğunu söylemiştim  Aykut Kocaman'a "lan" dediklerinde  de bunun saygısızlık olduğunu söylüyorum.

3-5 istisna dışında maalesef spor medyasının gazetecilikle ilgisi falan yok, daha çok sirk kıvamında!

Ancak Rıdvan Dilmen'in bu durumu fırsata çevirip Fenerbahçeli'nin duygusallığını kullanarak arkadaşının yerle bir olmuş itibarını ve saygınlığı tekrar kazandırma çabasını görmeyecek kadar da aptal değilim.

"Lan" diyenlere saygı duymuyorum ama Aykut Kocaman'a da saygı duymuyorum...

Kocaman'la ilgili görüşlerimi daha önce çok yazdığım için tekrarlama gereği hissetmiyorum.

Ama kısacası bence ne kahramandır ne de Fenerbahçe teknik direktörlüğü makamını hak etmektedir.

Fenerbahçe'nin şerefi ve saygınlığı milyonlarca Fenerbahçe taraftarından, 3 Temmuz destanını yazan milyonlarca isimsiz kahramandan kaynaklanır, sahibi de saygı duyulması gereken de onlardır.

Ne yılda 3 milyon dolara kahramanlık olur ne de ahbap-çavuş ilişkilerine Fenerbahçe'den daha çok değer veren biri Fenerbahçeli'den saygı talep edebilir.

Siz önce o isimsiz insanlara saygı duymayı öğrenin ve karşılığında milyonlarca dolar para aldığınız işinizi doğru düzgün yapın ve Fenerbahçe'ye futbol oynatın.

Saygı hak edilen bir davranıştır ısmarlama olmaz.

Rıdvan Dilmen çok sevdiğim bir Fenerbahçeli idi, hep saygı duydum ama son bir kaç yıldır herkes gibi kafasındaki planlara Fenerbahçe'yi alet etti, ekranlarda Fenerbahçe'yi kılıçtan geçirip rakiplerinin türlü numaralarını görmezden geldi.

Belki de TFF başkanı olmak istiyor olabilir ama benim için sadece eski bir Fenerbahçe çalışanı o kadar, Fenerbahçeli olmak için fazlası gerekir.